bugün

ne kadarda halkın evladı. gözlerim yaşardı. o sapanla kuş vuruyordu değil mi.

görsel
size bir sır vereyim.

berkin elvan gezi protestoları sırasında öldü. şimdi o tarihlere gidip gezi eylemlerinde polisin aşırı müdahalelerini hatırlayalım. izmirde, istanbulda, ankarada joplanan kızları, saçlarından tutulup sürüklenen kadınları, tomaları, ölen insanların nasıl ve neyle öldüklerine bakalım. sık sık sıksana lan diye bağıran polisleri, polislere yardım eden ehli sünnet abileri, başbakan, iç işleri bakanı vesairenin söylediklerini ve dönemin emniyet müdürü ve valilerini tanıyalım.

tüm bu verileri adam gibi tarttığınızda olay fethullahçı yapılanmaya bağlanıyor. o günlerde ''kendilerinden olmayanlara'' kustukları öfkeden sebep tüm bu ölümler. fetöden açığa alınan polis memuru sayısını ve şehir şehir lisetelerini biliyoruz. siyasetten el çektirilen isimlerin bu olaylara, ergenekonlarla, balyozlara karşı zamanında söylediklerini hatırlıyoruz. şimdi neredeler? o polisler şimdi nerede? emri veren nerede emri veren?

hangi ülkede neyi, kime karşı savunduğunuzu dahi bilmeden konuşuyorsunuz. sadece siz değil en tepedekiler bile kimin ne olduğunu bilmeden aynı yoldan yürüyor.

burada anlatmaya çalıştığım bir isim değil. isim berkin ise berkindir. ali ismail ise ali ismail. isimler değişir. o kadar çok değişir ki bu ülkede zor oluyor diye hepsine mehmet bile denir. anlıyor musun? hep birileri bir uğurda ölür/öldürülür. yarın bir gün güvendiğin elden bir mermi yemeyeceğinin garantisi yok.

bunu bile bile sokakla değil devletin ağzıyla iş tutarsan, onların ağzından düşünürsen ben sana olacakları ileride daha detaylı şekilde de anlatacağım.

karşıda yozlaşmış bir polis, satılmış bir devlet ve bunların tüm imkanları varsa evet berkin halk evladıdır ve benim kardeşimdir.

ondan güçlüler top yekün ona saldıracaksa, ondan güçlüler inandığım insanlar dahi olsa berkin benim gene kardeşimdir.

haksızlık/adaletsizlik karşısında susan dilsiz şeytandır. ben burada bir adalet görmüyorum.

önemli not:evet ben şovenist bir türk ırkçısıyım. ama misyonum her türk gibi yaşatmak. yaşam almak değil. kim olursa olsun yaşatmak.
berkin elvan a halkın evladı diyenler kemal kılıçdaroğlu nu tartaklayan şehidin dayısına da inek hırsızı demişlerdir. tamam osman sarıgün ün yaptığını ben de tasvip etmiyorum ama adamı gömdünüz be gömdünüz. bunların halk dedikleri ermeni ya da rum dönmeleridir. onların dışındakiler köylü, çomar, koyun diyerek aşağıladıkları halis anadolu halkıdır.
Osman sarıgün kimin orospu cocuguyda kemal beye yumruk atıyor siktirip gitsin.
Berkin halk evladıdır evet.