1. 1.
  herkesin içten içe bildiği, hissedebildiği lakin işlerine gelmediği için dile getiremediği ya da kabullenmek istemediği net gerçeklik.
  mahallesinde amacından sapmış, teröre dönüşmüş bir eylemde polise sapanla saldırmaya çalışırken, polisin kalabalığı dağıtmak için kullandığı göz yaşartıcı kapsülün başına çarpması sonucu yani taksirle gerçekleşen bir kaza neticesinde yanlışlıkla öldü.. ki orada yetişkin, 1.80 boy civarı bir kimse olsaydı o kapsül muhtemelen omzuna gelecek ve küçük çaplı kemik zedelenmesiyle kurtulacaktı. aynı şekilde, bulunduğu yer o sırada boş olsaydı kimseye kapsül gelmeyecek ve sadece ortamda biber gazı etkisine neden olacaktı..
  olayları yersiz abartıp romantikleştirerek g*tünüzden sahte şehitler ve sanal kahramanlar yaratmayın.
  bizzat şu ülkenin geçmişinde doğuda, güneydoğuda askere polise saldırırken ölen bir sürü çocuk var. fakat hiçbirinin ismi dahil hatırlanmaz. terör örgütü yandaşı sempatizanı bir kimse, diyarbakır şırnakta değil de ankara istanbulda kolluk kuvvetlerine taş atarsa ismi ansızın devrimci (!) oluveriyor her ne hikmetse.
  hunharca ve vahşice öldürülmüş insan arıyorsanız bilhassa dershane dönüşü bindiği otobüse atılan molotofla yakılan serap esere, başına 3. kattan kasıtlı ve bilinçli şekilde taş atılıp ezildikten sonra türlü yöntemlerle cesedi bile tanınmaz hale getirilen yasin börüye, üniversitesi yakınlarında tasarlı planlı bir şekilde öldürülen fırata; elvan ailesi gibi artıkların sempati duyduğu, meclisteki temsilcilerinin diyarbakır surdaki terörist bayraklı mitingine reklama gittiği pkk tarafından beynine sıkılan öğretmenlere bir bakın..
  yakılarak öldürülen masum türk kızı serap eser ne dhkpc eniği berkinin ne de filistin teröristlerinin onda biri kadar ilgi görmedi değil mi türk düşmanları sizi.
  9 -6 ... nardaninciler
 2. 2.
  Doğru bir önerme. Yılanın başının küçükken ezilmesinden başka bir şey değil bu durum.
  5 -4 ... kivilive
 3. 3.
  Yandaş basın gazlamalarına pespaye bir örnek.
  1 -1 ... usualsuspects
 4. 4.
  kapsül çarpmasa bile diyelim polis sıktı kafasına haketti. bunun lami cimi yok birader sıktılar kafasına gitti. bir tane de burada var.
  3 -5 ... timarli sipahi neferi
 5. 5.
  Yurt dışında, ister amerika olsun, ister ingiltere, polise öyle maskeyle, sapanla falan saldıracan, adamın götüne sokarlar o sapanı. Bizim terörist sevicileride kalkmış kahraman ilan edecekler neredeyse...
  4 -4 ... dinsiz kitapsiz kafir
 6. 6.
  ırkçının hezeyanları olan durum... sanki saydıkları yasin falan filan fırat falan çok akkaşıktı yazık... berkinde 9 sene önce ölmüş serap eser 9 senedir akıllarında bile berkin ölünce akıllarına geldi sanırım...
  pisliksiniz daima pislik kalacaksınız.
  2 -2 ... tarkan filmindeki ahtapot
 7. 7.
  bir katilin "ateş ettim ama sıyırsaydı ölmezdi." deyip iyi halden yırtması gibi bir şey.

  hayal gücünüzü yararlı işler için kullanmayı deneyin.
  2 -1 ... adim samuel 25 yasim
 8. 8.
  amerikadan bizene ingiltereden yazık çünkü o polislerin yarosından çoğu hukuksuzdu çünkü onlar sütten çıkma akkaşık değildi evet.
  1 -1 ... tarkan filmindeki ahtapot
 9. 9.
  siz ırkçı teröristlerde bizim umurumuzda değilsiniz evet.
  1 -1 ... tarkan filmindeki ahtapot
 10. 10.
  berkin elvan ın katledilmemiş olduğu gerçeği
  1 -2 ... timarli sipahi neferi