1. 1.
  Ünlü sanatçı Bergüzar Korel sosyal medyadan uzun zamandır paylaşım yapmadığını, bu iğrenç olaylarla ilgili daha fazla sessiz kalamayacağını belirterek açıklamalarda bulundu.

  Korel şu ifadeleri kullandı;

  “Çok uzun zamandır sosyal medyada iş dışında paylaşım yapmıyorum, duygularımı ve düşüncelerimi burada paylaşmıyorum, hesabımı benim kontrolümde sosyal medya ekibim yönetiyor. Ancak yaşadığımız bu iğrenç bu korkunç olayla ilgili bir anne bir insan olarak artık daha fazla sessiz kalamıyorum. Böyle bir olayı tartışmak, konuşmak, üzerine yorum yapmak dahi çok korkunç.
  LÜTFEN çocuklarınıza kimsenin onlara dokunamayacağını, böyle bir durum yaşandığında ses çıkarmaları ve derhal size söylemeleri gerektiğini, bunun bir ayıp değil, onların utanacağı bir durum değil; karşı tarafın suçu, rezilliği, iğrençliği olduğunu ve karşılığında cezalandırılmaları gerektiğini öğretin. Korkmamaları ve yaşadıklarını dile getirdiklerinde her zaman onların yanlarında olacaklarını,korunacaklarını anlatın!!!Çocuk susar demeyin, çocuğunuza susmayı değil sesini çıkarmayı öğretin,çocuk susmaz, susmamalı!”

  https://www.youtube.com/watch?v=LUalLfczGGY+
  1 -1 ... tierraylibertad
 2. 2.
  bana söylemleri samimi ve akılcı geldi. primciyse de böyle prim kassın. youtubenin çöplüğünde akılcı tavsiyede bulunan biri sonuçta. evet çocuklar susmasın, aile baskısı altında korkudan anasına babasına bile bir şey diyemeyen çocuklar var. neden? çünkü korkuyorlar, annem ne der babam ne der diye korkuyorlar. onlar daha yetişkin olmadığı için bunun suç olduğunu farkına varmamış olabilir veya kendini suçlu ve çaresiz hissediyor da olabilir.
  söylemlerinde olumsuz yönde bir şey görmedim açıkçası. kendisini tanımıyorum sadece bu video üzerinden bir yargıya varıyorum.
  3 -2 ... crux ansata
 3. 3.
  içinizde ki insana '' fatiha'' okuyun, yazık şu intikamcı duygulardan vaz geçin, burda çocuk istismarından bahis ediliyor, sap ile samanı birbirine karıştırmayın.
  çocukları siyasetinize alet etmeyin.
  1 ... tierraylibertad
 4. 4.
  (bkz: az bilinen efsane duyarlar)
  4 ... nesgayfe
 5. 5.
  bir prim ve duyar kokan harekettir. bu zamana kadar aklın neredeydi. ayrıca geçmişte para karşılığı yatağa girme rollerinde gençlere kötü örnek olurken küçük çocuklar kızlara para karşılığı gecelik teklif yaparken aklın neredeydi şimdi prim kasıyorsun bırak bu işleri.
  3 -3 ... 88888
 6. 6.
  40 günlük bebek ne diyecek, ya da 3 yaşında çocuk kime hayır diyecek, kocaman insanlara tecavüz edip öldürüyorlar. çocuğa öğretle olacak iş değil, çocuk çocuktur.
  -1 ... radiolarian