bugün

kanal d'nin romanlardan arkalama, izlenme rekorları kıran iki dizisinde * * er kişileri ekrana yapıştıran iki güzel oyuncunun kıyaslaması.
beren saat guzel bir kadindir, fahriye evcen ise sempatik bi kizimizdir.
kanal d nin yeni sezon tanıtımı filmi nde oynayan, diğer kadınların alayını krize sokan başarılı düet.

buna ferhunde de dahil.

beren saat; yeşil elbisesiyle sandalyede, eski türk filmlerinde olan bacaklarını açmadan çamaşır yıkayamayan hatunlar gibi çello çalmakta kıvanç'ı görünce de kafasını arabaların arkasına konulan sallabaş biblolar gibi sallayıp "yeni sezonda sana neler edeceğim" bakışıyla yakmaktayken,

fahriye tüm güzelliğiyle; elinde zilleriyle bi boktan memnun olmayan mendebur anasına (adı neydi lan) işveler yapmaktadır.

kanatimce bihter hanımın ciddi anlamda "ben oldum" gösterisi lan bu.

hemcinsleri olarak belirteyim ki, bunları izlerken kıskançlıktan hiç tırnak yememekle beraber iki ayrı kulvarda,farklı yöne koşan bu hatunların kendine has güzellikleri ilk ayakta birinci olmalarının sebebi.

bihter tam kadın. behlül'üne kafa sallarken bi yandan da ednan bey'e işve yapmakta, işvesine kurban olurken biz, ekrana da attığı bakışlarıyla insanı bi hoş yapmaktadır.

sıçmışım yürümesine bilmemesine hepimiz bu dünya da tay tay adımlarla yürüyoruz lan dedirten bihter'e nazaran,

fahriye, güzelliğinin farkında olmayan, gücünü tam yerinde kullanamayıp alakasız yerlerde efor sarfeden kızlardan. bi de "ben"i çok bunun.

bihter'in bacak yapısı fahriye'nin de ruh hali zayıf. fahriye akıllı oynayıp olaya direk bacaklara vurmakla başlarsa kazanabilir. gerçi çakal bihter "eniştenle kaçtın şırfıntı" deyip yaralı ceylan fahriye'nin ruh halini hepten bozar. (aklına da gelmez sen de kocanın yeğeniyle kırıştırıyosun demek o safımın)

bence bihter döver. fahriye'nin sarsak bi yönü var. evet.

bu entry gelişimim açısından bana ve sözlüğe ne kattı bilemiyorum. anlatayım dedim sözlük.
(bkz: nefes alıyorlar mı)
(bkz: tamam o zaman farketmez hacı)
"pitbull vs kangal" gibi karşılaştırılması yapılıyorsa seçimim beren saat'tir. fahriye kızımız avrupada yetiştiğinden dolayı iyi kavga etmesi beklenemez. yerli türk kızı olan beren ise zorlu okul ve arkadaş çevresi şartlarında yetiştiği için fahriye'yi "yolar" diyorum.*
deniz çakır ikisini de döver, maçı alır.
beren saat özcan deniz'in eski, fahriye evcen ise yeni sevgilisidir.

(bkz: uludağ sözlük magazin servisi)
ikisinin de her türlü gideri vardır fakat berenciğimin gamzeleri daha bi güzel göstermektedir...
eğer kıyas iticilik üzerine ise berabere diyorum.
beren saat, muntazam ve güzel yüzlü ama seksi değil. hele hele nebahat çehre'yle aynı sahnede, aynı karedeyken esamesi bile anılamaz zaten. fahriye evcen ise de esmer teninden ve yüz şeklinden dolayı hem güzel hem de seksi kadın klasmanındadır.
fahriye "her türlü abla" der, beren "yastığım olmadan asla".
beren saatin nakavtla kazanacağı tartışmasız kapışmadır.
masum güzellik = beren saat
kadınsı, monica belluci'msi güzellik = fahriye evcen
(bkz: beren saat in çemçük ağızlı olması)***
güncel Önemli Başlıklar