1. 1.
  her berberin bir tanesi üzerinde uzmanlaştığı, yüzün belli bölgelerindeki kılların (tüylerin) temizlenmesi için kullanılan yöntemlerdir.

  bu yöntemlere kısaca göz atmak gerekirse şunları sıralayabilirz:

  1) en çok kullanılan ve acı verme derecesi yüksek olan, "ip kullanarak kıl çekilmesi" yöntemidir. bu yöntemde uzmanlaşan berber, el-göz-ip koordinasyonunu geliştirerek yüzdeki mutelif kıl bölgelerini (yanaklar,alın...vb), parmaklara dolanan ve diğer elle çekilerek daralan ipin (ki halat da diyebiliriz)kılları sıkıştırıp çekmesi suretiyle temizler. yetenek gerektirir, bu tür berberler önceki hayatlarında büyük ihtimalle sanatçıydılar.

  2) bir diğer yöntem ise genellikle tehlikeyi seven, doğa sporlarıyla yakından ilgili, maceraperest berberlerin kullandığı "ateşli pamukla kılların temizlenmesi" yöntemidir. önceki hayatlarında rus sirklerinde ateş cambazı olarak çalışmış olmaları çok yüksek olan bu berberler koltuktaki "erkeğin" korku dolu bakışlarına* aldırmayıp işlerine... pardon gösterilerine devam ederler.

  3) hala cımbızla çeken berberler vardır ki; bunlar sıkıcı berberlerdir.

  4) işte geldik en sonuncu ve en vahşi olanına. bu yöntemin adı "sıkıştırılmış yay ile kıl çekme" yöntemidir. önceki hayatlarında seri katil veya nazi subayı olma olasıkları çok ama çok yüksek olan bu berberlerin, eylem sırasındaki bakışları ise korku verici olmaktan çok koltuktaki talihsiz müsteriyi hissizleştirmek amacını taşır. yöntem ise bire bir vahşet tiyatrosu'dur. sıkıştırılmış 5-6 cm boyundaki yay bükülür, hemen ardından surata bir darbe indirilerek, kıl (yada tüy bu durumda hiç farketmiyor) yayların arasına sıkıştırılır ve psikopatça çekilir. koltukta oturan insan ise artık acıdan çok pişmanlık duymaktadır. *
  1 ... aflterxosruanrgise
 2. 2.
  (bkz: agda)* * *
  ... steril mikrop