bugün

Yakın bir zamanda tespit ettiğim durum, kardeşim saç, sakala lüks olmayan bir berberde 100 TL ödemiş, ortada doğru düzgün sermayede yok, bence diğer esnaf gruplarına göre gereksiz yere fazla kazanıyor bu adamlar.
Tras mi yapıyorlar telefonla mi oynuyorlar. Belli değil bu yüzden kaç kez berber değiştirdim.
Saçma bir iddia. 100 TL paramı len bu devirde. Kepenk kapatanları biliyorum. Bunlardan Biri benim akrabam çünkü..
Sizce' de gereksiz yere fazla kazanmıyorlarmı, bana göre bence fazla kazanıyorlar.
Genelde berberler 2 kişi olur. Günde ortalama 20 traş yapsa 25 gün çalışsa 50 bin tl yapar.

2 kişinin Bağkur ödemesi şuan 7 bin

Kira- Yol- su -yemek- elektrik- su internet- vs yaz 15 bin

28 bin kaldı.

Böl 2’ye.

14 bin kazanmak mı çok?
valla biz berbere para vermiyoruz ailecek. benim saçlarımı ablam kesiyor.
ulaşım parası da olmayabilir evine yakınsa. internet olmaya da bilir. 14 bin kazanmıyorlardır bence. iş yapmasına göre değişebilir fiyatı bence. bizim oradaki berberler iş yapıyor.
Berbere gitmediğim için fiyatları bilmiyorum.
Evde kendim usturam ile sakal tıraşı oluyorum.
Saçlar zaten uzun. Bele kadar inince, omuz hizasında kısaltıyorum.
Benim gördüğüm berberlerin hepsi neredeyse tek çalışıyorlardı, bence gayet sağlam para kazanıyorlar.
başkasının nafakasını hesaplayacağınıza, kendi nafakanızı artırmanın yollarına bakın, daha iyi bir şey yapmış olursunuz.
bizim oradaki berber oğluyla çalışıyordu galiba ama emin değilim.
Düşük vergi veriyorlar. Ülkede tüm ödemeler kartla olmadıkça bu tip meslekler vergi kaçırmaya devam eder.
Vergileri kazançları oranın da verdikleri sürece isterse milyonlar kazansınlar problem olmaz...
Gelin hepimiz berber olalım, sermayesi nasıl olsa kira, su, bağkur birde dükkan oturduğumuz evin yakınında olursa bence süper meslek. Aylık 40 bin TL rahat kazanırsın kalfayada gerek yok.
Saraca senin her konuda yanlış düşünmeni napacaz böyle?

40 bin kazanmasına 100 tl toplayarak saat yetmez, güç yetmez *

Günde 30 traş nasıl yapacak bu adam ;)
Olum harbi çok kazanıyorlar lan gelin berber olalım olum, entel, dantel dükkan isimleri bulup, premium dükkan hissiyatı verip, 200 tl' ye saç kesebiliriz.
Birazdan abimin nişanı için gideceğim. Yıllar oldu berbere gitmedim. Bakalım ne kadar girecek Abime ksjsjs * sizce saçlarımı kestireyim mi? Uzundur kendileri..
100 liraya kesen berber adamın sol omuzuyla düzeyli bir ilişki yaşar. 150’den aşağı bir yer göremiyorum ben..
https://youtu.be/k_TtDmYGLNc?si=0RLCbJrgSRGjKB1C
benimki 200 alıyor, bir de randevusuz gidemiyorsun ve mesai saatleri 30’ar dakikadan full dolu. hesaplayıp moral bozmak istemiyorum.
görsel