bugün

bıktığım sadakattir. 3 yıldır istanbul'da yaşıyorum her ay düzenli edirne'deki berberime gidiyorum. gerçekten sıkıldım ama elimde değil. kurtarın benzin parasından beni.
yılların verdiği alışkanlıkla sürekli gidilen berberdir, birzaman sonra işin boyutu değişir özellikle arefe günlerinde sabaha kadar açık olan berbere gidilir.sabaha kadar sohbet muhabbet edilir, sonrasında bayram traşı olunur.
hele birde taşınmışsa neredeyse şehrin bir ucuna gidilir yine kendisinde traş olunur.
doğrudur efenim... vardır böyle 1 olgu. en azından şahsım tarafından varlığı kabul edilir. onlar ki yıllar yılı sadık 1 dost, önünüze 1 sıcak çay koyan(hesaba dahil etmeden) ahbap, 3 kuruşluk para karşılığı sizi insan kılığına sokan (istisnalar olabilir. yani insan kılığına girmek yerine, kendini kendi rızasıyla insanlıktan çıkarttıran organizmalar.) (bkz: emo) (bkz: parasıyla rezil olmak) bir çift usta eldir. Allah onları başımızdan eksik etmesindir. saolsunlar...varolsunlar...
Her yeni denemede saçının göt olmasından bıkmış insanların doğru kişiyi bulduklarında gösterdiği sadakattir efenim.
(bkz: tıraş ederken dayayan berber)
(bkz: itiraf et senin de hoşuna gitti)
değdirirken bile aynı sadakat zuhur ediyorsa bu, bireyin hamamoğlanı olduğuna dalalettir.
insan ile ilgili ne kadar araştırma yapan kişi, kurum ve kuruluş varsa incelemesi gereken bir olgu.

nedir abi bu berber insanına duyulan sadakatin sırrı? ne zorluyor bizi buna.

arkadaş, standart bir türk erkeği sadakat konusunda sınıfta kalır her daim. karısını, sevgilisini, arkadaşını aldatır. yeri gelir iş yerine ihanet eder, ulan hatta abartıp vatanını satan bile görülmüştür.

ama iş berber konusuna geldi mi orda durur. ihaneti o berberi aldatıp başka bir berbere gitmeyi aklının ucundan bile geçirmez. üstelik çoğu da berberinden şikayetçi olmasına rağmen yapmaz bunu. her berber ziyareti sonrası tersine evrim geçirip maymuna dönmesine rağmen yine de o berbere gider.

nedir abi bu sır, bu bağlılığa ne sebep olur, berberlerin elinde bilmediğimiz hangi güç var ki bizi böylesine köleleştirebiliyorlar?

naptınız lan bize berberler?
güncel Önemli Başlıklar