bugün

insan ile ilgili ne kadar araştırma yapan kişi, kurum ve kuruluş varsa incelemesi gereken bir olgu.

nedir abi bu berber insanına duyulan sadakatin sırrı? ne zorluyor bizi buna.

arkadaş, standart bir türk erkeği sadakat konusunda sınıfta kalır her daim. karısını, sevgilisini, arkadaşını aldatır. yeri gelir iş yerine ihanet eder, ulan hatta abartıp vatanını satan bile görülmüştür.

ama iş berber konusuna geldi mi orda durur. ihaneti o berberi aldatıp başka bir berbere gitmeyi aklının ucundan bile geçirmez. üstelik çoğu da berberinden şikayetçi olmasına rağmen yapmaz bunu. her berber ziyareti sonrası tersine evrim geçirip maymuna dönmesine rağmen yine de o berbere gider.

nedir abi bu sır, bu bağlılığa ne sebep olur, berberlerin elinde bilmediğimiz hangi güç var ki bizi böylesine köleleştirebiliyorlar?

naptınız lan bize berberler?
değdirirken bile aynı sadakat zuhur ediyorsa bu, bireyin hamamoğlanı olduğuna dalalettir.
(bkz: tıraş ederken dayayan berber)
(bkz: itiraf et senin de hoşuna gitti)
Her yeni denemede saçının göt olmasından bıkmış insanların doğru kişiyi bulduklarında gösterdiği sadakattir efenim.
doğrudur efenim... vardır böyle 1 olgu. en azından şahsım tarafından varlığı kabul edilir. onlar ki yıllar yılı sadık 1 dost, önünüze 1 sıcak çay koyan(hesaba dahil etmeden) ahbap, 3 kuruşluk para karşılığı sizi insan kılığına sokan (istisnalar olabilir. yani insan kılığına girmek yerine, kendini kendi rızasıyla insanlıktan çıkarttıran organizmalar.) (bkz: emo) (bkz: parasıyla rezil olmak) bir çift usta eldir. Allah onları başımızdan eksik etmesindir. saolsunlar...varolsunlar...
benim gibi bebekliğinden bu yana aynı berbere giden başkalarının da olduğunu bilmek güzelmiş.
yılların verdiği alışkanlıkla sürekli gidilen berberdir, birzaman sonra işin boyutu değişir özellikle arefe günlerinde sabaha kadar açık olan berbere gidilir.sabaha kadar sohbet muhabbet edilir, sonrasında bayram traşı olunur.
hele birde taşınmışsa neredeyse şehrin bir ucuna gidilir yine kendisinde traş olunur.
bıktığım sadakattir. 3 yıldır istanbul'da yaşıyorum her ay düzenli edirne'deki berberime gidiyorum. gerçekten sıkıldım ama elimde değil. kurtarın benzin parasından beni.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.