bugün

dünyada yaşanılabilecek en boktan durumlardan biridir. istenilenden fazla yada az keser, küçük şehirlerde insanı çileden çıkaran durumdur ki gidecek doğru düzgün bir tane berber yoktur.*
arıza bi müşteri ile kabiliyetsiz bi berber arasında ki diyalog muhtemelen şöyle olucaktır:

a.m = arıza müşteri (içiniz fesat sizin)
k.b = anladın sen onu

k.b = oldu mu ağabey?
a.m = usta üstler uzun kaldı gibi biraz daha kırpıver.
ara ses = dızzz dızzzz
k.b = nası ağabey?
a.m = lan naptın? grand canyon gibi oldu ortası boşluk yanlar tepe.
yanları da kestikten sonra...
k.b = bu sefer tamam heralde ağabey?
a.m = çok kısa oldu bu sefer de, hemen postiş, kaynak bişeyler yapıyosun.
k.b = hass...
çok az kenarlardan düzelltiricem denildiğinde, adamın 5 cm kenarları biçmesi.
ve yaşadığınız bu korkunç olay yuzunden ,sizi yeni berber arayışına sürükleyecek ,sonucunda o berberin de sacınızı mok etmesiyle devam edicek işkence yöntemi, saç baş yolduracak hadisedir.para ile rezil olmaktır.
-abicim biraz üstlerden al, arkalarada ara makası at.
+tamam abim hemen.
-abi fazla kesme üstlerden hee.
+tamam tamam.
-(aq siktin bıraktın saç mı kaldı?)
+efendim abi?
-daha kesicen mi?
+tamaaam bitti işte.
-(berberden çıkılır) ilk arabanın dikiz aynasına yaklaşılır ve*)
berberin "sıçarım böyle müşteriye" demesiyle gelişir olaylar.

başka bir durum için (bkz: berberin saçı piç etmesi)
tatil bitişi ve bayram arefelerine denk getirirseniz traşı öyle olur. koyun kırpar gibi kırpıyorlar. müşteri çok oluyor ve yetiştirmesi lazım. adam ne yapsın?

bir de bunun oto kuaförü modelleri vardır ki onlar da bayramlarda falan aracı dereye sokup çıkarır gibi yıkarlar. amcamdan duydum bu tabiri. çok gülmüştüm.
insanın neye uğradığını şaşırdığı durumdur. bir anda o güzelim saçlar gider ve kendinizi yolunmuş tavuk gibi hissedersiniz.
ve eve dönene kadar söver, sonra gelir sözlük başında bu entryi girersiniz.
saygılar... * *
akabinde söylenen laf bir haftaya kendini toplar o saç olan genel berber eylemi.
istersen 2 gün anlat nası kesmesi gerektiğini, gene istenilen model olmaz.
bu yüzden 1 seneden beri kendi saçımı kendim kesiyorum. en azından kendime küfür ederim.