bugün

kanayan bu yaraya kimse çare bulamamıştır. yazık, çok yazık...
nasıl tarif edersen et, o kafasındaki kesim modelini uygulayacaktır zaten. senin tarifini dinlemez bile.
beyhude bir çabaya girişmektir. Zira siz nederseniz diyin kuş yuvası yapacaktır yurdunu siktiğim. sırf bu yüzden daha güzel muhabbet dönen berberler yerine, kuaförler iş yapmaya başladı memlekette.
3 yıl önce bir kere anlattım uzun uzun sonrasında hep kısalt dedim sadece.
apaçi stili istenen saçı tarif etmekten daha kolaydır.

yanlardan al, enseyi sıfırla, üstü düzelt.
ya da 3 numara.
mahalle berberi ise iş çoktan 3 numaraya kaymıştır. sen istediğin kadar tarif et.
işkencedir.

--spoiler--
+abi üstlerden az alalım yanlar biraz kalabilir ama ense kesinlikle temizlenecek, fauller kulak memesine kadar kısalsın....
-Şimdi yanları temizliyoruz üstten alıyoruz sonra ne yapıyorduk?
+Siktiret kafana göre kes abi sen.
--spoiler--
her seferinde geçen klasik diyalog:

-nasıl yapalım?
+kısaltalım abi, her zamanki gibi.

net.
abi kısaltacam ama uzunluğu kalsın yani üst taraftan uzayan yerleri kesme alttan kes ama dediğim gibi uzunuğu kalsın hani bide ara makası mı e varya onlada kes.
boşa çene yormaktır. o berber yine yapabildiğini yine kendi bildiğini yapar. bir parmak kısaltılması gereken saç enseye geliverir.
kuantum'u daha rahat anlatabileceğimize eminim. bu yüzden hep makine traşı ile kurtarıyorum artık.
Gittiğim berbere gelen müşterilerin %80 i "her zaman ki gibi" adındaki modelin istiyor ama herkes değişik çıkıyor.

Demek ki bizim berber Mustafa keser gibi milyon çeşit modeli kazımış Kafaya.
(bkz: ölümlerden ölüm beğenmek)
zor ancak imkansız olmayan durum.. evet bu gün yaptım oldu.. nasıl yaptığımı da kimseye söylemeyeceğim kalın lan öyle..
ne 3 numara olsun ne çok uzun abi eve gidince annem kızıyor.
Subay traşı forever. Zaten bizim berberler bir bunu bir de amerikan traşını bilir.
bir kilo demir kadar zordur.
Boşa debelenmektir en güzeli sen bildiğini yap abi demektir .
Turistlere yol tarif etmekten daha zordur.
Daha yarisinda berberin kesime baslamasiyla bolunucek islem.
(bkz: abi bari dinleseydin)
basliktaki berbere yazisini.bere bere ritmiyle okudum ya.utaniyorum kendimden.
modelin fotoğrafını göstererek mümkün olabilir.
bir türlü beceremediğim ve fazla kestirmicem diye gidip 3 numaraya vurduruyorum.
tyler durden gibi olsun diyenini duyduğum tariftir. o sebepten son 4 senedir saç kestirmem.
kişi ne anlatırsa anlatsın, "imam bildiğini okur" sözüyle tarif edilir.