1. 1.
  insanda garip duygulanımlara yol açan berber aktivitesidir.zira soğuk mu yoksa sıcak mı olduğuna bir türlü karar veremeyen suyun yarattığı fiziksel gelgitler bir tarafa, berberin saçınızı yıkarken suratınızı da çamaşır sıkar gibi mıncıklayıp acaip şekillere sokması gururunuzda yer yer incinmelere neden olur, yaşamayan olmamıştır.

  bununla birlikte yıkama aktivitesi bitip sıra kurulama aktivitesine geldiğinde içinizi yalayıp geçen o haşin korkuyu kim yaşamamıştır ki?zira saç çamaşır gibi yıkanıp yüzünüzden şipil şipil akan su damlacıklarına masum masum bakıp arkanıza yaslanmışken havluyla size saldıran berberden korkmadığını söyleyecek tek kişi bile tanımıyorum.

  daha "ulan yavaş" demenize bile fırsat vermeden o kullanılmışlık ve kirlenmişiğin yarattığı buruşukluk haliyle canavara dönüşmüş havlusuyla saldıran bir berberin silueti.

  tanrım...!

  bir yandan saçınıza yaptığı pikelerle aptala dönüştürmesi, bir yandan da ağız burun tanımadan suratınızı ovalaması berberin; içine düştüğünüz ümitsizliği bir vehamet boyutuna getirir bu çok açık.

  bütün bu kabus dolu dakikalardan hareketle, berberde saç yıkatmak aktivitesi iki ucu boklu değnek kıvamında gel gitler yaratan vahim bir ekşına davetiye çıkarır.yani yıkatsan bir türlü, yıkatmasan başka türlü...!
  *
  3 ... resul balay olmak
 2. 2.
  (bkz: koluma degdirme diye berberi uyarmak)
  1 -1 ... cehennetlik
 3. 3.
  bence yapılmaması gereken bir davranıştır. çünkü saçınızı kurutmak için kullanılan havlular yeterli hijyene sahip olmadığından sağlıksızdır.
  1 ... neilknedesonsamuray
 4. 4.
  usta bir kuaförse saçınızı yıkarken aynı zamanda masaj da yapar baş ağrısı ve gerginliğe iyi gelir.
  3 ... no tengo lugar
 5. 5.
  saçınızın uzunluğuyla aynı oranda uzun bir süre kesildikten sonra oraya buraya düşen kılların kaşıntısından kurtarır ayrıca mal gibi yarım saat orda oturduktan sonra feci rahatlatır yine de dikkatli olmak lazım berber suyla yüzünüzü sileyim derken açıksa gözünüzü de büyük ihtimal yoklayacaktır..
  4 ... road best
 6. 6.
  zaman ve mekan sıkıntısı yaşayanlar için mecburiyet halidir. şampuan nedeniyle kazık gibi saçlarınız olsa da en azından bir süre sizi rahatlatacaktır.
  2 ... metalt
 7. 7.
  uyku getiren eylemdir. * *
  ... idealistkuzu
 8. 8.
  genellikle tatmin etmeyen, gösteriş için yıkamaktır.
  tükürdüğü lavaboya yıkanan kafayı gömmesi de kafada soru işareti bırakır.
  Ardından eve gidildiğinde tekrar duş alınır mutlaka.
  ... simple hearts
 9. 9.
  genellikle tatmin etmeyen, gösteriş için yıkamaktır.
  tükürdüğü lavaboya yıkanan kafayı gömmesi de kafada soru işareti bırakır.
  Ardından eve gidildiğinde tekrar duş alınır mutlaka.
  ... simple hearts
 10. 10.
  b: berber, y: yurdum insanı, y-iç: yurdum insanının iç sesi

  b: abi saçları yıkayayım mı?

  y: yok abi gerek yok.

  y-iç: evde yıkarım nasılsa. *

  tanım: dialogunun yasanması muhtemel olaydır.
  1 ... estagfurullah