bugün

akp nin yeni marşıdır.
beraber otlandık yağan rüşvette.
şimdi sıra geldi, hesap vermeye...
şimdi çaldığım her para, benden hesap soruyor.
beraber ıslandık rüşvet yağmurunda.
beraber gireceğiz bu zindanlara.
denizde ve karada söylenen akp şarkısıdır.
ve artık yolları ayırmışların şarkısıdır.bakalım hangi yol galip gelecek gerçi hepsinin sonunun uçurum olması dileğiyle...
(bkz: çal keke çal)
bakan evlatları yerken onlara bakan vatan evlatlarının dinleyeceği şarkı..
biz ve siz diye toplumu ikiye bölenlerin yaşam felsefesidir. milyonları evde zor tuttuğunu söyleyenlerin gerçekten evde milyonları tuttuğunun delilidir. binlerce kilometre yol yaptık diyenlerin milyonlarca lira yolsuzluk yaptığının belgesidir. her seferinde namazdan niyazdan bahsedenlerin haram lokmaları nasıl götürdüğünün ispatıdır. polis durduk yere kimseyi göz altına almaz deyip kendi çocuğu göz altına alınınca istifa etmeyen bir bakanın olduğu ülkenin gerçeğidir. gezi olaylarında masum kişiler öldüklerinde görevinden alınmayan emniyet müdürünün ihale ve rüşvet operasyonu başlayınca görevden alınması kadar abesle iştigaldir.

tüm bunların yalan olduğunu dış mihraklarca ülkeye, ekonomiye darbe vurulmak istendiğine inananlar için beraber yürüdük biz bu yollarda olarak algılanan şarkı sözüdür.
beraber yürüttük biz bu yollarda.
beraber indirdik yağan yağmurda.
şimdi sıra geldi hanedanlığa.
bana her şey yeşili hatırlatıyor.

bana her şeeeeey yeşili hatırlatıyoooor...

bana her şeeeeeeeeeeey yeşili hatırlatıyoorrr.

bana her şeeey yeşili hatırlatıyoorr.
güzel bir şarkı...* *
http://www.youtube.com/watch?v=JVT7totvBis
beraber yürüttük biz bu gemiyi yok pardon gemiciği diye başlar.
şimdilerde çok çalınan bir parcadir.

bakiniz: çalmak
30 Mart 2014 AKP yerel seçim şarkısıdır.
eylemde birliktelik anlamı vardır.
akp'lilerin dilinden düşmeyen şarkı. başbakanımız da çok sever.
17 aralığı ve sonrasını detaylı şekilde madde madde anlatan bir kitaptır.
ergen kemalistleri heyecanlandıran kitaptır.

hayatımda bunlar kadar yararsız topluluk görmedim ben...
yılmaz özdil'in su gibi akıp giden son kitabı. akıp gidiyor derken ana haber bültenlerinin olması gereken bir derlemesi gibi. ülke üzerinde oynanan oyunların kısa bir özeti ve akp hükümetinin tüm oyunlarını gözler önüne seren olaylar silsilesi.
kesinlikle tüm akp sempatizanlarının okuması gereken bir kitap.
Bazılarının apaçık çalıyoruz işte yaa demesidir.
yılmaz özdil'in, türkiyenin şu ana kadarki en karanlık yılları olan 2013 ve 2014'ün olaylarını barındıran kitabı.

okudukça vay be demekten kendinizi alamadığınız, şu güzelim insanların bile bile enayi yerine konduğunu gördükçe kahrolduğunuz bir kitaptır ayrıca.

15 temmuz'a gidilen süreci daha iyi anlamak isteyenler mutlaka tekrar tekrar okumalı.
(bkz: günün en anlamlı sözü).
beraber yürüttük biz bu yollarda,
devlete de sızdık dikta uğruna,
ama ortaya kemik atılınca,
bana bütün darbeler seni hatırlatıyor.

akp türküsü.