bugün

son zamlarla 3YTL sınırını gecen benzin fiyatları için toplumdan ufak tefek tepkiler gelmeye baslamısken gun itibariyle dalga gecer gibi tekrar zamlanmıştır. kdv üzerinden bir de ötv alınan, çift vergilendirmeyle dunyada tek olan benzin fiyatları devlet maliyesinin ne halde oldugunu anlmak için bir göstergedir. amaç milleti tahrik midir yoksa batmak mı üzereyiz tartışılır.. kemal derviş zamanında yapılan seri zamlar üzerine benzin litresi 1 dolar a eşitlenecek denmişti. şimdi enerji piyasası kurulu 3.55 YTl yi işaret ediyor. yakın zamanda 4 YTL yi görürüz. arabalar garajlara..!
(bkz: türk ölçü birimleri)
(bkz: akaryakıt kaçakçılığı)

zamanın ötesinden gelen edit : ben bu bakınızı verirken konuyu akaryakıt kaçakçılığına getirmek ve orayı da okuyarak daha fazla bilgi sahibi olunmasını amaçlamıştım. lakin aklı evvel olan kişiler tarafından zaman ötesi olmuş bu bkz.

sanırım bir bkz daha vererek konuyu kapatıcaz.

(bkz: bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak)
çaktırmadan ufak ufak yapılan zam.
tamda ekonomi iyiye giderken(!), ortalığı bulandırmayalım. ülkemizde hiçbir problem yok(!). herşey güllük gülistanlık giderken, lütfen.. ayrıca; (bkz: bagaj kapakları açılsın kampanyası)
üstüste geldiği halde uludağ sözlük yazarlarının petrol kuyusu oldugundan itibar etmedikleri tepki vermedikleri zamlardır.
karadeniz horonu gibi zam yapıyolar iki ileri bir geri ama sonuçta hep ileri.
görsel
http://galeri.uludagsozlu...nzin-zamlar%C4%B1-245518/
türkiyenin olmazsa olmazıdır.
işte bu montaj olmalı...

Vallahi altın yerine benzin alıp yastık altına koyabilirim...gerçi nerede bizde o para amk. Küçük altın olmuş 205 lira. Benzinin litresi 5 makarna evet makarna almalıyım. Bim deki 0.85 kuruşluk makarnadan alıp stoklamalıyım... Ama ona hiç zam gelmiyor lan. Sahi makarna neden hep ucuz?
vay amk. sikerler böyle işi.

daha yeni 0,5 lt tankı olan benzinli testere aldım.

yıllık 85 kuruş extra masraf. bittim, battım. hayat çok bahallı amk...
Motor alma planlarımı belirli bi süre erteleyen zamdır. Emeği geçen herkese tişikkirlir.