bugün

benzinin böyle hızlı bir şekilde zamlanmaya devam ederse ortaya çıkabilecek sonuçlardır.
mesela düğünlerde takı yerine 5 litrelik benzin bidonları verilmesi.

örneğin:
+ Damadın abisinden ,5 litrelik 95 oktan kurşunsuz.
toplu taşımada tek bilet 3lira öğrenci 1,50, şehirlerarası en yakın mesafe 20liradan 40liraya çıkması ekmeğin sadece ekmekte değil yiyecek,içecek,giyecek her şeyin zamlanması sonucunu doğurur. * *
-arabaları ulaşım aracı değil de garajlarda süs eşyası gibi kullanılmaya başlanılacaktır.
-altın fiyatları artacak tabi buna bağlı olan herşeye de zam gelecektir.
-petrol istasyonları bir bir kapanacaktır.
-elektrikli araçlar saracak dört bir yanımızı.
-savaşlar artacak,çocuklar ölecek dünya gittikçe kötüleşecektir.
arabalarda pas izleri, akülerinin boşalması,

araç piyasasında düşüş ama asla almayış. *
enflasyonu körüklemeyeceğini bilsem 10 tl yapsınlar diyeceğim. Binen binmeyen belli olsun ağa, ne bu ya fakirler bile otomobile biniyor.
kapadokya'da mad max turkey çekilebilir.
50 tl'lik yakıt 5 gün değil 3 gün yetecek. En fazla o.
görsel
Ben hep 50 türk lirası kadar benzin alıyorum diyenler, artık 25 türk lirası kadar benzin alıyorum. Diyeceklerdir.
abi elli liraya artık çakmak gazı dolduruyok diyen pompacılarla karşılaşılacaktır.
7,5 8lirayı görecek yıl sonuna kadar. elbette mazot ve lpg de payını alacak bundan. orta ve düşük gelirli olup arabası olan herkes arabasini satışa çıkartacak. araba sahibi olmak ayrıcalık haline gelecek.

1.2 motor benzinli aracım var. geleceğe yatırım yapmak isteyenlere 2 misli fiyatına kaptırabilirim. unutmayın kasım'dan sonra bu fiyata bulamayacaksınız.
08.03.2022 tarihinden geçerli
benzin ürünlerinde: 57 kuruş
motorin ürünlerinde 1,43 tl zam beklentisi bulunmaktadır.
09.03.2022 tarihinden geçerli
benzin ürünlerinde: 2,13 tl
motorin ürünlerinde 2,35 tl zam beklentisi bulunmaktadır.

ne olacak bu şekilde bilemiyorum.
suyla çalışan arabanın üretimi öne çekilecek. bizler de su yerine benzin içmeye alışacağız.
toplu taşıma ücretleri artmak zorunda kalır.
toplu taşıma ücretleri artacak aynı zamanda sefer sayıları düşecek. insanlar işine okuluna saatine gidemez olacak, dizel motorlu araçlar nakliyatın belkemiği olduğu için motorin arttıkça market fiyatları da artacak, böylece sonsuz döngüye gireceğiz. bugün okula 30 liraya gittim, 30 liraya geri döndüm şehir içinde de iki vesait yaptım toplam 70 lira tuttu. beklenen motorin zammı gelirse haftaya bu rakam 35 lira olur. kasım ayında 30 liraya toplam 120 km yolu gidip geliyordum. umarım bu fiyatlar biraz düşer de hepimiz rahatlarız.
şu an zorlu bir imtihandayız. çok şükür Allah'a inancımız var, tevekkülümüz tam.
yüzüstü bırakılmayacağız. biraz daha sabredin dostlar her gecenin bir sabahı vardır.
hükumet karşıtlarının ''reisimiz cumhuru reisimiz' diye bağıracağı günler pek yakındır.
donyo bozo doho çok koskonocok.
Hiçbir sik olmaz. Vaktiyle Yazarkasa fırlatan orospu çocuklarının şimdi götüne eyfel kulesini soksan hülouuğğğ diye zevke geliyor.
reisimiz çoh yaşaa diye bağıracaklar.
Kişisel araçların %70 i kapı önünde çürüyecek.

Nakliye ve taşıma sektörü zamları köküne kadar sokacak ekonomi çarkları yavaşlayacak.

Yarak çok büyük 2001 krizini mumla arayacaklar o sikik telefonunu çıkar diyen dayılar.
Yilbasinda 80x120 ebatlarinda 1 palet malzemeyi italya'dan 250,00 euroya getirtmisken, bugun ayni palet malzeme, ayni yerden 400,00 eurodan asagiya gelmiyor. Dolar dustu diye dolar yakip, halay ceken orrospu cocuklarinin gotunu olmus esekler siksin.

Baska diyecek bir seyim yok.
Akaryakıt fiyatları düşmezse yediğin elmadan, domatesine eve giren her şey pahalanır. Brent petrol fiyatları yaşanan savaş nedeniyle daha da yükselebilir daha fazla etkilenmemek için tek çaremiz kurun düşmesi. Yani çaresiziz...
yollar at arabalarıyla dolar. egsoz yerine at pislikleri çevre sorunları arasına girer. dolmuşların yerini faytonlar alır (büyükada nostaljisini herkes yaşar). toplu taşımada da atlı tramvay projeleri yaygınlaşır.

fena mı bak hava ve çevre kirliliğine veda !..
Mazot Almanya’da 2€’yu geçti.
Tarihin en yüksek mazot kuru.

(bkz: putinin amk).