bugün

Arabasına gore değişebilir.

Ben de 60 diyim.
2009 renault clio 90km gidiyor.
71. Yok mu artıran?
Uzun yolda 170'le gidersen 20 km sonra bitiyo. Denedim.
Sorunun cevabını yine araba kendi verir.
Oralara bak bi yerde yazıcaktı.
--spoiler--
lan buraya soracağına al 50 liralık yakıt, işine bak
--spoiler--

araba dizel mi benzinli mi? istanbuldamısın uzun yolda mı? bu kadar değişkenin olduğu soruya bu bilgilerle nasıl cevap verelim?

ayrıca, deponun dibini kullanmak başta enjektörler için çok zararlıdır.

malca bir soru. (tanım bu laleler)
Çünkü depo su doluymuş.

Pardon araba bilmecesi sandım.
En yakın benzinciye kadar gider diye biliyorum ahah. Tamam komik değil.
Ford focucta 100km kala isik yaniyo ve son 25km yazana kadar gittim sikinti yok.
kalan benzinin götürebildiği km kadar gider. Net.
Şöyle ki pendik'ten selimiyeye kadar götürüp oradan Gebze ye kadar getiriyor. Onu biliyoruz. Dahası var mıdır bilmem.
12,5 felan.
opel corsa dizel için 100 km kala ışık yanıyor. 30 km kalınca fill up şeklinde ibare çıkıyor. kalan km göstermiyor. Sanırım son 5-6 lt kalınca yanıyor.
kumar budur. özellikle uzun yolda çomar saldırısı riskine girmek büyük kumardır.
arabasına göre değişir ama benzin lambası yandığında depoda 1/4 ile 1/5 arasında bir benzin kalmıştır, ona göre hesap edin işte.
60 km daha gider. o lamba yandığı andan itibaren yapacağınız ilk iş benzinlik aramak olsun. yoksa elinize verirler.
Dizel arabaysa test etmenizi tavsiye etmem ama ortalama 80 km diye biliyorum..
Asil sorun arabanin kac km gidecegi degil, benzin pompasinin deponun dibinde kalan pisligin ne kadarini motora pompalayacagidir. Ondan sonrada benzin filtresinden motora kadar olan aksamda sizi pompalar.
bu arada kesinlikle benzin deposu temizleyen sivilardan kullanmayin, zarari cok buyuk.
arabadan arabaya değişen km mesafesi.

alman araçlarında genelde +-50 km.
lamba bozuksa sıkıntı. 5 km de elinize verebilirler.
güncel Önemli Başlıklar