1. 1.
    Kendisine işi düşen vatandaşı hor gören, çalışmak istemeyen memurdur. Sorgulamadan nefret eder. Haddinin bildirilmesi gerekir.
    ... gemek
  2. 2.
    ayni comar kendi vergisiyle besledigi 600 milletvekiline veya tayyibe elini kaldiramaz.
    2 ... lovely bones
  3. 3.
    (bkz: Recep tayyip erdoğan) adam kendisi gibi düşünmeyen, yaşamayan herkesi ve her şeyi yok sayıyor.
    2 ... cincinnatus
  4. 4.
    ne babamin forsunu kullanip askerlerini hizmetci yaptim ne de insanlari egitim zenginlik inanc sifat gibi degerleriyle yargiladim.
    bu yaz icra dairesine bir is icin gittigimde sira yada is yogunlugu yokken ordaki memur kibarca durumu aksetmeme ragmen beni azarlar gibi konusup yanlisiniz var oyle olmamali diye uyardigimda kalkti efelik tasladi. iste o anda o herifi bir guzel tersledim. olay buyudu babam geldi babamin kankasi hakim geldi durumu aksettim kendilerine o memur olacak idiotu bide mudur azarladi. sonra memur olmus ama adam olamamis bu zat hem hakimin mudurun azarlamasi hem babamin fircalamasi hem de benim hukuk okudugumu ogrenmesi uzerine yalakalik icin ozur diledi bende o an babamin forsunu hakimle olan samimiyetten yararlanarak yalakaligi kes git once bize cay getir hakim beyin odasina sonrada isini yap dedim. bu ona iyi bir ders oldu. az once bayan memurlar karsisinda horozlanan o it unutamayacagi bir ders yasadi.
    kabul ediyorum sert ve acimasiz biriyim belki bu gaddarlik seviyesinde olabilir ne tuhaf insanlari azarlamak kalp kirmak en sevmedigim sey ama bazilari malesef baska dilden anlamiyor ve azsri hak ediyor.
    1 -1 ... annesininminikkusu
  5. 5.
    kısmen doğru bir önerme olmasına karşın kendini gerçekten işine adayan memurlara haksızlık eden görüştür.
    zira bugün yaşadığım olaydır kendileri.
    adliyeden bir dava kararı almam almam gerekiyordu. ilgili mahkeme 7. ... mahkemesi idi. 1. ... mahkemesi kalemine gitmem gerektiği söylendi.
    1. ... mahkemesi kalemi ön büroya gitmem gerektiğini belirtti.
    ön büro memuru camlarla ayrılmış olan bölümlerden iki yan bölüme gitmemi söyledi.
    2 yan bölümdeki bir yana, bir yandaki de bir yan bölüme yani geldiğim yere gitmemi ifade etti.
    Anlayacağın sözlük, onayı, ilk söylediğim yerde yaptırdım. Şaka gibi ama öyle oldu.
    Sonra tekrar 1. ... mahkemesi kalemine çıktım. Onlar sizin işleminiz burada değil 7. ... mahkemesinin kaleminde dedi.
    Gerçekten de evrağımı 7. ... mahkemesi aldı.
    Şimdi sormazlar mı bu evrağı sana getirecektim de neden beni 1'e gönderdin diiye.
    Ama devlet dairelerinde mantık aramadığım, işimi bitirdiğim ve bir an önce oradan çıkma istediğim için sadece iyi çalışmalar dileyip gittim.
    1 ... oteki yuzde elli
  6. 6.
    bir nöbette benim vergimle maaş alıyorsun diyen bir dangalağa 1 tl çıkartıp vermişti bir doktor arkadaş.. buyur senin verginden ömür boyunca bu bile düşmez bana demişti.. sonradan benim vergim diyen vatandaşın yeşilkartlı olduğunu, aslında onun diğer insanların vergileriyle geçindiğini öğrendik.. ve bu lafı söyleme nedeni doktorun " burası acil servis, sizin nezleniz acil bir durum değil, sizin için aile hekimleri var, size bakarken gerçekten aciliyeti olan hastalara bakamıyoruz " demesiydi... başlık bazı memurlar için geçerli olsa da bazende bahsettiğim dengesizler gibileri bu başlıktaki gibi düşünebiliyor.. daha doğrusu düşünemeyebiliyor..
    2 ... ahmetbeyinceketi