1. 1.
  öğrenciyim ve bir üniversitenin rektörlüğünün kantininde çalışıyorum, ve buradaki yüzlerce memurun %100'ünün çalışmadığını söyleyebilirim. sabahtan akşama kadar bizim mühendislik fakültesinden daha ucuza çay kahve tost gözleme yiyip içiyorlar. okula yol paraları yok,öğle yemekleri 2.25tl,sürekli muhabbetler,gülüşmeler ve çok rahat ve artist tavırlar.insan bir yerde düşünüyor acaba bu adamlar bir anda işsiz kalsa ve piyasaya atılmak zorunda kalsalar ne yaparlardı. ve tekrar düşünüyor dışarıda sıcakta soğukta sürekli koşturupta vergisini veren bir insanla, içeride sürekli ideal hava şartlarında ve yorulmadan ve çok az bir işle vergisini veren ve aysonu maaşı garanti olan bir insanın verdiği verginin değeri bir olur mu diye.

  dipnot:işim gereği sürekli odaları dolaşıyorum ve birebir görüyorum.
  5 ... babanpezo
 2. 2.
  yanlış değildir doğrudur. o adam da başka bir devlet dairesinden eğer haklıysa aynı artistliği yapabilir.
  devlet dairelerindeki memurlar sanki o işi hayırlarına yapıyorlarmış gibi bir triplere giriyorlar.
  hayır farkında değiller galiba. o esnada biz hizmet alan o ise hizmet veren konumunda. eğer bunu fark etmediyse defolup gidebilir. bu konuda çok açığım.
  elektrik idarelerinin özelleştirilmesini ülkenin mali geleceği açısından eleştirsem bile; kurumdan içeri girdiğimde mis gibi serin bir hava, beni ayakta karşılayan memur, sorun çıkartmak için değil de çözüm üretmek için çabalayan memurlar var artık. çünkü bu adam işini düzgün yapmazsa kovacaklar kendisi de farkında.
  ... nanagi hodere
 3. 3.
  Bunu diyen o maaştaki payı olan artık bir lira mı elli kuruş mu her ne ise iadesini talep etsin. Sonrada ne polisten, ne doktordan veyahut hangi meslek grubuna sallıyorsa ondan bir daha yardım istemesin.
  2 -2 ... kalemvesilgi
 4. 4.
  çalışıp maaş almasının tek sebebi bireylere hizmet etmek olduğunu hatırlatma cümlesidir.

  senin verdiğin verginle bir kişinin maaşını karşılamaz gibi bir düşünce söz konusu olamaz; o zaman devlet görevlileri sadece çok yüksek vergi ödeyenlere hizmet etsin? bu mudur mantık? devlet hizmette zengin fakir ayrımı gözetemez, tüm halka hizmet etmekle yükümlüdür. vergi rekortmenlerinin o zenginliğini sağlayanların sabahtan akşama kadar çalışıp 3-5 kuruş vergi verenler olduğunu unutmamak gerekir. bir de verdiği vergiyi geri alıp hizmet istemesin diyenler olmuş; devlet çalışanları o maaşı alıp o koşullarda çalışıyorlarsa bu istihdamın açılmasının sebebi tüm halka hizmet sağlama yükümlülüğünün bulunmasıdır. buna karşı olanar devlet memuru olmaz özel bürosunu, muayenehanesini, işletmesini açar parası yetene hizmetini verir.

  "burjuvaziye hayır, zengin piçleri eylem yapıyor ühühü" diye ağlayan zihniyet şimdi insanların vergisini mi küçümsüyor? ikiyüzlü köpekler...
  ... tenpura
 5. 5.
  dogrudur ama sunu unutmamak lazim polisler o maasi oylesine almiyorlar, emeklerinin karsiligi.. herkesin hayati boyunca bikere isi dusmustur polise ona say vergileri.
  1 -1 ... sorumsuzsorunlu
 6. 6.
  özellikle "işsiz güçsüz" insanlar tarafından dillendirilen söylemdir.

  sanki bana vergi rekortmeni de milletin maaşını cebinden ötüyor.

  çalışıyon mu yok, üretiyon mu yok...
  -6 ... aglama duvarinda gulesim geldi
 7. 7.
  Türk polisinin en çok duyduğu laf. Amk sanki bana Bill Gates de kendisi yıllık mılyarları vergiye yolluyor. Lan lale polis hayrına çalışıyor sanki. Onun maaş almaya hakkı yok mu ? Adam canını ortaya koyuyor bi zahmet alsın yani.
  2 ... st jimmy
 8. 8.
  aslında normal bir sistem dönse ortada haklı sayılabilirsin ama en çok vergi halkın cebinden çıkıyor bu ülkede. büyük şirketler yolunu bulmuş, kendi inşaat şirketine okul, yurt yaptır bunu da olduğundan yüksek fiyatlarda gösterip vergiden düş. vergi kaçır vs.. vs.. yani halk haklı yüksek vergiler ile nasılsınız onlardan çıkıyor. adalet mülkün temeli oluyor her zaman ki gibi.
  ... modern zaman filozofu
 9. 9.
  benim vergim ile maaşını alıp işten kaytarıp sözlükte entry kasan devlet memurlarının suratların tükürürcesine bağırarak söylenmesi gereken cümle.
  2 -2 ... atechso
 10. 10.
  -benim vergimle maaş alıyosun sen.
  +siz ibnelerin can güvenligini biz saglıyoruz ve siz gotikleri korumak için dogu, batı ayırt etmeksizin ölüyoruz verdiginiz 3-5 bin lira için neyin kafası bu.
  -the person you have called can not reached at the moment please try again later.
  -1 ... denk mi denk