1. 1.
  Eve gelen komşu teyze az önce odamdan mutfağa gitmek üzere çıkmamı fırsat bilip bana oğlunu anlatarak onu ve kendini övdü. oysa normal bir şekilde geçip gidecektim yanlarından ama bir anlık göz teması oldu lanet olsun ki. teyzem anında atıldı psikolojimi yıprattı 2 dakikada. olay şöyle gelişti :
  - oğlum sen ne okudun?
  + istatistik teyze.
  - e nerde çalışıyorsun.
  + atama bekliyorum devlete girmek için.
  - he benim oğlum da inşaat mühendisi o hiç öyle devlete girmedi. okul bitince imza yetkisi aldı bir imza atıyor 10 bin TL alıyor.
  + doğrudur teyze.
  - öbür oğlan da istanbul'da müfettiş oldu 4 bin TL de o alıyor. evini arabasını aldı hep. geçen geldiğinde buzdolabı aldı bize. Allah razı olsun.
  + .........
  - o mühendis olan amcasının oğluyla çalışıyor 10 tane ev aldılar pursaklardan.
  + heee. hayırlı olsun. bende ptt ya da sgk'ya atanmaya çalışacağım işte.
  - bak sende müteahhit ol hiç öyle şarka falan gitmezsin.
  + olurum teyze olurum. (başka bi hayatta..)

  Anneannem ise hiç savunmadı beni ve benim gibi yüzbinlercesini. tek sözle bir darbede o vurdu : " pursaklarda bi ev kaç paraymış? "
  102 -8 ... dagtepeyolal
 2. 2.
  her ne kadar bağırsak gibi bir anlam ifade etsede pursaklar açık adresi istenecek teyzenin söylemidir.
  1 ... akvaryumdan bakan alik balik
 3. 3.
  görgüsüzlüğün ve egonun ne kadar tavan yapmış olduğunun sembolüdür bu teyzeler. seni görür görmez oğlunun mesleğini ve maaşını yüzüne yapıştırıyorsa bu kişi görgüsüzdür ve kibirlidir bu teyzenin mirasını oğulları devam ettirir herhalde.
  2 ... basketbol asigi
 4. 4.
  (bkz: teyze sizi çok sevdim size kaynana diyebilir miyim)
  4 ... bik bik
 5. 5.
  çocuğa verilen emeklerin bir şekilde geri alınış şeklidir çok açıklı ve duygudal anlardır allah kimseye yaşatmasın...
  2 ... alasagivurdizi
 6. 6.
  benim imalatım ayda 4 bin tl ediyor , gibi söylemlerle kasılarak felç geçirmesi muhtemel teyze söylemidir . karşısında ki insanı pasifize ederek kendi nirvanaya ulaşacağını zanneden para bok kızı verin rahat etsin evde temizlik yapsın güdümlü sözlerdir depresyona gerek yoktur , heryerde vardır bu teyzelerden . merak edilen ise pursaklarda ev kaç para harbiden *.
  3 ... telzimba
 7. 7.
  böyle bir teyze vardı, babaannemin kankası.

  her geldiğinde/karşılaştığımızda, bana, benle yaşıt olan torununu anlatır dururdu. 18 yaşındaydık, ben üniversiteye başladım liseyi bitirince, onu ise dayısı polis yapacaktı hesapta. ben mezun olmadan o komiser olacaktı.

  neyse, bu polis olamadı. sonra bilgisayar programcılığı kursuna gitti. teyze devamlı övüp duruyor. o zamanlar çok iyi hatırlıyorum, ben 110 tl burs alıyordum, bu teyzenin torunu ise kursu bitirir bitirmez 3bin tl maaşla işe başlayacaktı. havalı teyze böyle söylüyordu.

  neyse, yine yıllar geçti. şuan ben okulu bitirmek üzereyim, iyi sayılabilecek bir işte çalışıyorum. teyzenin torunu ise duyduğuma göre evde bütün gün annesiyle kavga edip bilgisayar oyunu oynuyormuş.

  sonuç olarak sevgili uuser'lar! kendi tatlı canınızı hiç sıkmayın, ekseriyetle senin benim annem gibi oğluyla/kızıyla hiç hava atmayan, oğlunun/kızının başarılarına sürekli "e yapacak tabii, ne yaparsa kendi için" mantalitesiyle bakan anaların evlatları bir b.k oluyor.

  içinizi sıkmamanız dileğiyle, eksisozlukteki ssg.
  5 ... eksisozlukteki ssg
 8. 8.
  ne güzel.
  Allah daha çok versin.
  ben de 10 bin tl kazanıyorum teyze denilesi durumdur.
  1 -3 ... violinist12345
 9. 9.
  "senin ki biraz geri zekalı galiba, kaliteli mühendisler 6 bin in altında çalışmıyor" deyip sesi kesilesi teyzedir.
  3 -1 ... srjmaccus
 10. 10.
  orada oğlu doktor olan biri olacaktı o teyzeye '' benim oğlan ayda 30 bin lira alıyor istediğim yerden ev de alır buz dolabı da '' diyerek kapak edilesi kadın.*
  2 ... legendcontinuatur