bugün

bir babanın sarf edeceği sözLer arasında iLk sırada yer aLır.. baba kızını kıskandığı için ve evLenmeden önce yaptıkLarını düşünüp bu sözü sarf eder.. damat adayına gıcık oLur.. onu bir kaşık suda boğmaya kaLkar.. kız eL evine giderken de hem ağLar hem de "Lan hani benim kızım aşık oLmazdı" der..
(bkz: aşık olduğunda ben sana söylerim yavrum)
bir babanin kendisine soyliyebilecegi en buyuk yalandir. zaten kendiside inanmaz buna inanmak istese bile.*
anne ya da babanın kendini kandırdığının bir göstergesidir .
içten içe inanir mi bilinmez .
kızının uzaydan geldiğini düşünen babadır.
*
bütün babaların söylemek istediği buna kendilerinin bile inanmadığı boşuna sarfedilmiş cümle.
benim kızım aşık olmaz deyip kızının yaptıklarını duysa yerin dibinden çıkamayacak babadır.
kızını seven, belkide onun aşık olmayarak daha mutlu olacağını düşünen babadır. aslında haklıdır ama yinede çocukları aşık olur. *
(bkz: aşka inanmayan anne ve baba)
kızına olan aşırı güveni sonucunda torun sevmenin verdiği hazzı erken tadacak olan şahısın söylediğini düşündüğüm söz
Dizini dövmek için artık geç kalmıştır ha illa ki
yapacam diyorsa bu aktivitesini torununun eğlenmesi için yapıp zamanı daha ergonomik kullanmalıdır.
çok sık rastlanan ebeveyn söylemidir.
(bkz: annem)
(bkz: direk sevişir)
kendini avutan babanın söylemidir. gebellikle böyle konularda anneler daha ılımlı oluyorlar. *
güncel Önemli Başlıklar