bugün

(bkz: daha da gelmem sözlüğe)
yirmi dakika içinde "ben aslında moderatörlere kızmıştım, sözlüğe değil. tabii ki tekrar yazabilirim sözlükte moderatörler beni kızdırmazsa." şeklinde bir cümle topluluğu ile geri alınacak olan söz.
moderatörün yazarı arayıp özür dilemesiyle geri alınacak olan yazar tepkisi.
(bkz: sözlüğe küsen yazar)
kapının önünde, apartman ahalisinin karşılama töreni düzenlemesiyle daha da güzelleşecek durum.
(bkz: uludağ sözlük fatihi)
sözlükteki tüm entryleri okuyan bünyenin dilinden dökülen sözcükler toplamıdır...

ancak; sürekli veri girişinin yaşandığı bu alemde, bahsi geçen durum pek mümkün görünmemektedir.
benim için gerçek olan şeydir. Bütün entrylerimin anlaşılmamışlara gitmesinden sonra yazmaktan soğumam, iyi ya da kötü yorumlarımı kendime saklamam ve uludag sözlükten daha gelmişmiş bir yerde yazmam gerektiği kanaati bende uyanmıştır. Entrylerime bakılacak olursa bazı konularda öyle ya da böyle belli bir bakış açım vardır ve bu açıyı sevmeyenler eksilemekte sonuna kadar haklıdır. Fakat sorun bu değildir alakası olmayan bir insanın eksi veremeyeceği entrylerim bile anlaşılmamışlara gitmiştir. Herkes emin olsun lafmacun ve diğer velet kaynayan klon sözlüklerde bile böyle bir tutum yoktur.

bu arada seri eksicilerin hepsine manalı bir selam gönderiyorum.

aylar sonra gelen edit: başka bir yer bitti benim için, buraya devam kararı aldım, vatana sözlüğe hayırlı olsun.
(bkz: yazarı dürterek uyaran moderatör)
"ben seri eksi oy veren ibnelik nedir bilmem, bilmek de istemem".
sözlük ile yazar arasındaki duygusal bağın koptuğunu bildiren duygusal cümle.
"tavşan dağa küsmüş, dağın haberi olmamış" ın göstergesidir.
tükürdüğünü yalamak olsa gerek.
(bkz: facebook benim için bitmiştir daha da girmem)
(bkz: rte uludağsözlük te yazar olursa olabilecekler)
ben sözlüğü yaladım yuttum hacı demektir maksat.
moderatörlerin çokta fufu * diyeceği durum.
kemal kılıçdaroğlu istanbulu kazanırsa yapacağım durumdur. o kadar güveniyorum yani kazanamayacağına.
(bkz: papaza kızıp oruç bozmak)
ayar üstüne ayar yiyen yazarın sözlüğü terk ediş cümlesidir.

evet komik, bu akşam sarf ettim fakat hala sözlükteyim. dedim ben bunu.
çok sık duyulmuş bir söz olup her seferinde de uludağ sözlüğün haklı çıkmasıdır. tilkinin dönüp dolaşıp geleceği yer kürkçü dükkanıdır.
an itibariyle sol frame'de cinsel içerikli ya da polemik yaratacak bir tane bile başlık görememek sonucu varılan kanı. *
seri eksi oy veren ibnenin alınan son önlemler sonucu uludag sozlukte işi kalmadığını belirtmekte kullandığı cümledir.
(bkz: zall telefonda özür diledi)
gel gitme,
kalmasın gözüm yollarda şarkı sözleri çağrışımı yaptı bu söylem.
an itibari ile sözlüğe ayarı veren yazar evde bütün sülalesi tarafından gecenin 1'inde coşkuyla karşılanmıştır. *