1. 1.
    bu haftaki (115. sayıdır efendim) uykusuz'da pek yakında müjdesini görerek varlığından artık tam anlamıyla emin olduğumuz yeni başucu, yorgan kenarı, yastık altı, kanepe kolu, çaydanlık altı kitap. çaydanlık altı belki olmadı ama sevgili umut sarıkaya kitabını eğer o anda lazımsa çaydanlık altında bile kullanıma açar. ayrıca benden başka yazar bu müjdeyi almadı galiba. inceden kıllanmadı değilim bu duruma. acaba bu bir sanrı mı sorusu aklıma gelmiyor değil. o zaman;
    (bkz: çölde vaha olarak umut sarıkaya görmek)
    1 -1 ... keamauna
  2. 2.
    bu haftaki Benim de Söyleyeceklerim Var ın gölgesinde kalan müjdesi, içimize ferahlık veren kitaptır.
    ''Bırakıcaksın bu işleri, geç karşıma da alayım ifadeni''
    ''büyük yancıymışsın sinem''
    1 ... nerduban
  3. 3.
    haftaya kitapçılardaki yerini alacak olan kitap. bu kitabı alana umut sarıkaya'nın gardrobundan itinayla seçilmiş turuncu ve bej renkli göğüs kısmından baklava şerit geçen kazaklardan verilecekmiş alınan son duyumlara göre. hadi hayırlısı, bayramda giyelim diye düşünmüştür herhalde sayın sarıkaya. ayrıca her okur için bir beden büyük konulmuş, seneye de giyilir diye. peki umut sarıkaya okurlarının bedenini nereden biliyor ? e umut sarıkaya olmak kolay değil. ayrıca son alınan bir diğer duyuma göre, umut sarıkaya bu kazaklar aracılığıyla toplumda kendi ordusunu kurmayı amaçlıyormuş. *
    2 ... keamauna
  4. 4.
    çıkmıştır efendim bu kitap. alınsın kiloyla. ayrıca umut sarıkaya taksim'in göbeğinde imza günü tertip etsin.

edit: sayın eksi oy veren vatandaş, çıkmadı mı lan ? yalan mı söylüyorum ben.
    5 -1 ... keamauna
  5. 5.
    dün itibariyle edindiğim kitap. fiyatı 10 tl'dir. istiklal kitabevinde bulunur. mephisto'ya sorduğumda kalmadı cevabını aldım. ama bunun umut sarıkaya'nın bir oyunu olduğunu da düşünmedim değil. belki kitap mephisto'ya hiç gitmedi ama o mephisto'yu arayıp 'oğlum bak sorarlarsa yok demeyin, kalmadı deyin, bitti deyin' demiş olabilir. bu adam bunu yapar. kitabın içeriği hakkında bilgi vermem gerekirse vereyim; 157 sayfa, 35 hikayeden oluşmakta. yeni bir şey yok. birinci kitaptan sonra dergide yazdığı yazılardan bir toplama yapmış yine.

edit: giriş kısmında o kendini biliyor'a yazmayıp kahkahamızı içimizde patlatmış, kursağımızda bırakmıştır umut sarıkaya. keşke yazsaydı diyorum. o zaman açıp açıp daha çok gülünürdü.
    3 ... keamauna
  6. 6.
    tanıtım karikatürlerinden birinde giriş kısmıyla dalga geçmiştir.

-insan anneme babama cok sevdiğim esime,sevgilime yazar olm bu ne?

+o kendini biliyor..
    1 -1 ... estagfurullah
  7. 7.
    bursa'daki d&r'lara hala gelmemiş kitaptır. umut'a burdan duyurulur. bulamıyoruz.
    edit: bulduk. gelmiş.
    1 ... kevin
  8. 8.
    rüyamda bittiğini görüp tırstığım, ama güzümü açında 31. sayfasında olduğumu görüp rahatladığım kitap*. insan okumaya kıyamıyor bitecek diye.
    1 ... gogoc
  9. 9.
    uykusuz dergide okumuştuk sarıkaya'nın söylemek istediklerini ve hak vermiştik. tekrar okuduk! okuttu...
    2 ... abdestsiz
  10. 10.
    ilk kitabını daha güzel bulduğum Umut sarıkayanın 2. kitabı.
    Ezilmişlik konusunu prim yapınca bu konu üzerine daha çok eğilmiş ama biraz dozunu kaçırmış gibime geldi.
    Daha hepsini bitirmedim tamamlayınca fikrim değişirse tekrar yazarım düşüncelerimi efenim.
    ... şubat