bugün

"benim adım racır ( roger ) keyfim gıcır" diyen adamla evlenesi kızdır.
umumi tuvaletlere "bunu yazan tosun..." aforizmasını da yazıyor olabilir. neticede doksanlar nostaljisi. hatta "bunu yazan tyson(taysın) okuyana kaysın." şeklindeki farklı bir versiyonunu yazıyorsa tanışmak isterim.
kalbi kırıldığında ise benim adım thomas yaptığın yanına kalmaz demesi muhtemel kızdır.
aslında hemen oracıkta, azıcık bile sorgulamadan, kuytularda empati kurmadan yargılanmaması hatta yadırganmaması gereken kızdır.

thomas dediğimiz isim, bir nevi ad aktarmasıdır. bazı insanlara nasıl hitap etmemiz gerektiğini gösteren, tabiri caizse bireyi bir ada aktaran bu yönüyle de türkçemizde kendine ad aktarması vasfını kazandırmış isimdir. daha çok iskandinav ülkelerinde, bilhassa da kuzey norveçte sıklıkla thomas ismi ile karşılaşırız. tabiysi ki de başka ülkelerde değişik şekillerde karşımıza çıkar bu isim. temsil misal? temsil misal, hırvatlar thomasa tomaz der. daha sert bir dilse demek ki. tesisat.

kız dediğimiz ise, memintoları olan, hayatımıza renk katan, bir çift meminto sahabısı, güler yüzlü, emiklenesi nefis memintolar maliki, ara ara da kafa siken karşı cinse verilen addır.

öte yandan son olarak kalıbı da incelemek gerekirse; "benim adım thomas, bu iş bana komaz" kalıbı daha ziyade bir meydan okuyuşu, efendime söyliyim "ulan bunu yapmaya ne var her türlü yaparım" benzeri bir üfffürmeyi içeren nefiçler nefiçi, müthiçler müthiçi bir kalıptır. elde var 1.

tüm bunları, ahan da fırsat bulmuşken aynı potada erittiimiz vakıt -vakıt o vakıt- kendine güvenen her işin üstesinden gelebileceğine inanan ve tabiysi ki de 90larda çocuk olmuş bir hanım kızla tanışmak hayatın olağan akışına aykırı gelmiyor bana. olur yani biiiyle bir kız çıkar ve ben bu işi yaparım aga demeye getirebilir işi. ben bunu üroloji uzmanı hekimle bilene tartışmam.

haaa şu da var ki; davasında sonuna kadar da haksız kızdır! hanım kız hanım kız kendine gel! sen nasıl konuşuyorsun lan! sabah akşam sikizlerler de kendine gelemezsin. bilmez misin ki biz babayiğit beyler, karşı cins bir hanım kızdan "soluk borusu" kelimesini bile duyduğumuzda erekte olan insanlarız? sen kalkmışsın o bana koymaz, bu beni fena gıdıklar deyu cümleler savuruyorsun. ben artık seni ikaz etmekten yoruldum. karma marma bırakmadın adamda. seni uyaralım diye eksi yemekten başım döndü. lütfen artık kendine çeki düzen ver ve türkçemizin ağdalı olma özelliğinden mütevellit cümlelerini kurarken 4 yahut 4 buçuk kere düşün. lütfen diyorum yhaa!