bugün

atatürk'ümüzün güzel sözüdür.

fakat;

bu ülkede o kadar çok nankör orospu evladı var ki, üç beş tane yaşlı doktor istifa etti diye bütün doktorlara laf söyleme cesareti buluyor. herhangi bir avrupa ülkesi veya diğer ülkeler ile kıyaslandığında, türkiye'de çalışan doktorların ne zorluklardan geçtiğini, nelerle uğraştığını, ülkesinin yönetiminin her konuda doktorları hedef göstermesine rağmen ve son 20 yıldır binlerce şiddet vakasına rağmen işlerini yapmaya çalışmaktadır. son olarak coronavirüs sebebiyle, yeterli koruyucu ekipman ve önlem alınmamasına rağmen, hastalık kapma riskine rağmen %99 oranla çalışmaya devam etmekteler, izinleri iptal edilse dahi genci yaşlısı işine devam etmekteler.

bu amına koduğumun nankörleri, sözlükte türk doktorlarına sallayıp hasta olduğunda tıpış tıpış bu doktorlara giderler. tedavileri bitince yine sözlüğe gelip sallarlar.

bu kansız orospu çocuklarını tedavi etmek de bir hatadır.
atatürk'ün katılmadığım nadir sözlerindendir.

ömrüm 20 yıldır doktorların sorumsuzlukları, umursamazlıkları, beceriksizlikleri yüzünden neler çektim; kimleri yitirdim. bizimki gibi geri kalmış toplumlarda insan canının değeri yok. doktorlar da bunu sonuna kadar hissettiriyorlar.
demek ki basit bir baş ağrısı değilmiş, haftalardır sürdüğüne göre. nedenini mutlaka buldurt.
Günümüzde kesinlikle söylenemeyecek bir sözdür. imkanımız olsa hastaneye gitmemeyi tercih eder, hatta hasta bile olsak "nasılsa geçer" diyerek doktora güvenmediğimizi açıkça dile getirir olduk.
atatürk'ün söylediği rivayet edilen söz. ayrıca doğru bir taleptir neden ırkçılık boyutunda değerlendiriliyor anlamıyorum. suikast şüphesiyle söylenmiş olabilir, çok garip bir durum değil yani.

obama'nın çöpünü vs. bırakın bokunu bile amerikaya geri götürdü adamlar...
atatürk'ün söylediği rivayet edilen atatürk'ün söylediğine inanmadığım söz. zira onu tedavi edenlere bakarsak yabancı uyruklu doktorlara rastlayabiliriz atatürk bence böyle yaman bir çelişkiye düşmezdi.
(bkz: fransız doktor fissenger)