1. 1.
  (bkz: fransız doktor fissenger)
  ... opus dei
 2. 2.
  atatürk'ün söylediği rivayet edilen atatürk'ün söylediğine inanmadığım söz. zira onu tedavi edenlere bakarsak yabancı uyruklu doktorlara rastlayabiliriz atatürk bence böyle yaman bir çelişkiye düşmezdi.
  ... vitaminskabomba
 3. 3.
  atatürk'ün söylediği rivayet edilen söz. ayrıca doğru bir taleptir neden ırkçılık boyutunda değerlendiriliyor anlamıyorum. suikast şüphesiyle söylenmiş olabilir, çok garip bir durum değil yani.

  obama'nın çöpünü vs. bırakın bokunu bile amerikaya geri götürdü adamlar...
  ... inmyopinion
 4. 4.
  Günümüzde kesinlikle söylenemeyecek bir sözdür. imkanımız olsa hastaneye gitmemeyi tercih eder, hatta hasta bile olsak "nasılsa geçer" diyerek doktora güvenmediğimizi açıkça dile getirir olduk.
  1 ... aergun8619
 5. 5.
  demek ki basit bir baş ağrısı değilmiş, haftalardır sürdüğüne göre. nedenini mutlaka buldurt.
  2 ... monk of monkmountain
 6. 6.
  Çok güzel bir söz. Ülkesinin yetiştirdiği insanlara olan "güveni" simgeliyor.

  Bugün ise bu ülkenin devlet adamları çocuklarını yabancı ülkede okutup, hastalanınca yabancı ülkeye kaçıyorlar.

  Atatürk farkını her yerde belli etmiş. Ama tabi o dönem de dünya çapında bilim insanlarının Türkiye'ye gelip okullarda eğitim verdiğini de unutmayalım. Atatürk Türkiyesi'nin vizyonu şimdikinden çok daha öteydi.
  7 ... keyf kahyasi
 7. 7.
  2017'de güzel bir söz demişim. Eskiden güzeldi...

  Şimdi o güzel doktorlar o güzel atlara binip kaçtılar sanırım.

  Adamlar zora gelince hemen kaçtı. Yabancı ülkedeki doktorların canı can değil mi?

  Ve bir de doktorların yarısı cemaatçidir. Cemaat yurtlarında kalıp doktor olmayan ben neredeyse görmedim. Bu yurtlar bildiğin tıp fabrikası. Yani sorsan ölümden korku yoktur bunlarda. Ama tüymeye başladılar şimdiden.

  Beni artık yabancı doktorlara emanet etsinler. Hiçbir doktora emanet etmezlerse o daha güzel.
  -5 ... keyf kahyasi
 8. 8.
  Daha 2 gün evvel alkışlıyordunuz ne oldu, tuzu kuru maddi kaygısı gelecek kaygısı olmayan bir iki hekim istifa edince, bütün türk hekimleri tu kaka mı oldu. Nankörsünüz...
  Bu süreçte evine gitmeyip hastanede kalan, virüs kapıp hastalanıp yoğun bakımda tedavi gören hekim, hemsire, saglık memuru, hizmetli personel ve memur arkadasların ahını almayın, az ağzınızı tutun.
  Bos boğazsınız.
  Bu lafım oturmaktan götünde sivilce cıkan, bütün gün sosyal medyada bilgisi olmayıp fikri olup ona buna veristiren herkese.
  8 -2 ... mrltln
 9. 9.
  atatürk'ün katılmadığım nadir sözlerindendir.

  ömrüm 20 yıldır doktorların sorumsuzlukları, umursamazlıkları, beceriksizlikleri yüzünden neler çektim; kimleri yitirdim. bizimki gibi geri kalmış toplumlarda insan canının değeri yok. doktorlar da bunu sonuna kadar hissettiriyorlar.
  3 ... sadaeke
 10. 10.
  atatürk'ümüzün güzel sözüdür.

  fakat;

  bu ülkede o kadar çok nankör orospu evladı var ki, üç beş tane yaşlı doktor istifa etti diye bütün doktorlara laf söyleme cesareti buluyor. herhangi bir avrupa ülkesi veya diğer ülkeler ile kıyaslandığında, türkiye'de çalışan doktorların ne zorluklardan geçtiğini, nelerle uğraştığını, ülkesinin yönetiminin her konuda doktorları hedef göstermesine rağmen ve son 20 yıldır binlerce şiddet vakasına rağmen işlerini yapmaya çalışmaktadır. son olarak coronavirüs sebebiyle, yeterli koruyucu ekipman ve önlem alınmamasına rağmen, hastalık kapma riskine rağmen %99 oranla çalışmaya devam etmekteler, izinleri iptal edilse dahi genci yaşlısı işine devam etmekteler.

  bu amına koduğumun nankörleri, sözlükte türk doktorlarına sallayıp hasta olduğunda tıpış tıpış bu doktorlara giderler. tedavileri bitince yine sözlüğe gelip sallarlar.

  bu kansız orospu çocuklarını tedavi etmek de bir hatadır.
  -1 ... abhartach lynch