bugün

daha cok, parasını yiyen erkeğe kadınlar tarafından sorulan...
verileck en güzel cevabı 'kendini sevdirebildinmi, yoksa kullandırttın mı* olan soru.
kurtlar vadisi dizisinin sondan ikinci bölümünde memati ve polat arasında geçen konuşmanın bir parçasıdır. polat devlete çalıştığını açıklar sonrasında memati silahı eline alarak

+abi bizi sevdin mi kullandın mı?
-sevdim memati

diye devam eder diyalog.
dile getirilmesinde hiçbir anlam olmayan soru?... anlayamamışsan anlayamamışsındır zaten, seni kullandığını düşündüğün insanın '' seni kullandım evet'' diyecek kadar yüreklilik gösterebileceğini düşünüyorsan hala, anlayamayacaksındır da.
cevabı " sen tahmin et " olabilecek sorudur.
gururlu kişilerin sormayacığı bir soru dur cevap o raddeye gelindiğinde otomatik verilmiştir
nasıl istersen öyle anla sana kalmıs denilesi durum.
olası gitt sorusu.
aşağı tükürsen sakal yukarı tükürsen bıyık...
(bkz: severek kullandım)
(bkz: ne ki şimdi bu)
(bkz: tiksindim yahu)
(bkz: istediğimiz sorudan başlayabiliyormuyuz)
+ beni sevdin mi kullandın mı?
- kullandım.
+ kullanım bedelini alayım o zaman.
telefon hakkımı kullanmak istiyorumla geçiştirilebilecek sorudur.
"..ona gore sana tavır yapacagım" diye devam etmesi muhtemel kız cumlesi.
çaresizce bunu sorup karşılığında "hangisine layık olduğunu düşünüyorsun?"* cevabını alan insanlarda vardır. yazıktır.
Cevabını bildiği halde sorulan aptal kız sorusu.

Sevdim dersiniz yok ulayn kullandın. E biliyormuşsun cevabını niye soruyorsun?
cevabı belli olan sorudur. sevildiğini düşünen adam sormaz böyle bir soruyu. ancak cevap bence hiçbir zaman doğru verilmez.
(bkz: 2 in 1)
çok sevdiyseniz ikinciyi soruyu sormanızda fayda vardır. birincisinin olduğuna inanırsınız çok sevdiğiniz için zaten. zaten ne geliyorsa başınıza karşınızdakini de kendiniz gibi sandığınız için gelmiyor mu?