bugün

izmirli zafer güler isimli elemanın seslendirdiği mükemmel parça. dinlenilesi, efkarlanılasıdır.

http://www.facebook.com/h...v=115462013235&ref=mf
son zamanlarda en çok dinlediğim şarkıdır.

derya köroğlu - ümmüşen gürsoy düeti harikadır.

(bkz: (vid #13597))
bir anlatım bozukluğu bulunduğuna inandığım bu nedenle tırmalayan cümle. bakamıyorum bile o derece.
(bkz: röntgenciyi tanımlayan şarkı yapmak)
an itibariyle beni benden alan şarkı olmuştur efenim. derya köroğlu ne söylese ne çalsa dinlerim zaten, ümmüşenle de düet yapınca harika bir şey çıkmış ortaya. buyrun sözleri:

"seni yerlerde göklerde bulamazlarken...
bende gizli olduğunu sezenler olmuş...
dumlu dumluymuşsun yüreğimde..
kımıl kımılmışsın bileklerimde...

domur domur ter ışıl ışıl fer
ellerimde gözbebeğimde..

aramızda dağlar yollar yıllar var iken...
beni sana sımsıkı sarılı görenler olmuş...
sargın yaprakmışım dallarına
yangın toprakmışım yağmurlarına...

türkü olmuşsun... umudummuşsun
sevdama yarınlarıma..."
akşamdan beri belki de yirminci defa dinlediğim şarkıdır. derya köroğlu ve ümmüşen gürsoy dan dinlemek ayrı bir zevktir lakin zafer güler'den dinlemekte muhteşemdir..
kendine bile itiraf edilemeyenlerin şarkısı.

"bende gizli olduğunu sezenler olmuş.."
klasik kemençenin muhteşem sesiyle* başlıyan parçadır.
sözlerindeki farklılık yüzünden gülümseten acıklı şarkı.
+ne zaman?
-zaman zaman... *
derya köroğlu ve ümmüşen gürsoy düeti muhteşem olan parça.. en başarılı düetler listesinde üst sıralarda yer alır.
çok güzel bir şarkı şu an itibariyle öğrenmiş bulunmaktayım.
media playerın çalmaktan bıkacağı, bünyenin dinlemekten bıkmayacağı dinlenesi şarkı.
tek başına içerken '' eben öldü'' etkisi yapar bu şarkı.
nasıl bir şarkıdır,insanı alıp götüren...
beni sana sımsıkı sarılı görenler olmuş...
sargın yaprakmışım dallarına
yangın toprakmışım yağmurlarına...
grup yorum - yeni türkü ikilisinden dinleyince insandan bişeyler alıp götüren, koparan, bir şaheser.. içki masası kurasını getirtir insanın.
ilk kez grup yorum-yeni türkü den dinlediğim türkü havasında müthiş bir özgün parça.
sadece arkadaşız diyip geçmişim bende çok da güzel olmuş.
insanı alıp taa uzaklara götüren muhteşem parça. derya- ümmüşen düeti muhteşemdir.
anlam bozukluğu olan cümle, kendine bile inandıramamış güya
içime kanata kanata işlemiş şarkıdır.
(bkz: sezenler olmuş)
pek güzel bir türküdür.

http://www.youtube.com/watch?v=SPYo4-mhLMs&feature=related
çok güzel bir ezgiye sahip halk türküsü. son zamanlarda nette dolaşan muhteşem versiyonu da; iki kişiyi yan yana şarkı söylerken görünce aklına grup yorum gelen genç insanların kurbanı olmuştur (yorum'a laf sokma kastım yok, bu onlar adına iyi bir şey aslında). ancak nette dolaşan muhteşem versiyonu seslendirenler yeni türkü eşliğinde ümmüşen isimli sanatçı ablamızdır. bildiğim kadarıyla grup yorum'la bir ilgisi yok.
grup yorum'la hafızama kazanmış şaheser.
insanı alır uzak diyarlara götürür, içinizi acıtır, hasretinizi kabartır, ona ulaşamayacağınızı, asla birlikte olamayacağınızı yüzünüze vurur, bir anda geçmişle savaşırken bulursunuz kendinizi, neden böyle olduğunu sorgulamaya başlarsınız.

not: anlayacağınız insanın amına koyan şarkı.
hani kimse göremezdi diye çıkışılası söylem.