bugün

Oy vermek için başkasının fikrine neden ihtiyaç duyuyorsunuz? Maddeleri incelersiniz, yorumlarsınız, oyunuzu verirsiniz. Herkesin fikrini almaya kalkarsanız kendi fikirlerinizden de, düşünmekten de vazgeçersiniz. Zaten dogru bir karar verip "hayır!" demeyi seçmişken, neden bile bile yanlışa yönelme eğilimindesiniz?
yol yaptılar hemide duble yol.
(bkz: çünkü eşeğin zikinden dolayı)

eyyorlamam bu kadar.
Alamanlar bizi gısganıyo. Onları çatlatalım.
Evete ikna etmek mi, aşkolsun üstad ne gereği var. Bas sen hayırı babalar gibi.
son rtük yasaklarından sonra şey yapmıyalım, hava nasıl birader oralarda ondan bahset.
Tanım: kararsız bir yazar beyanı.

Yeni anayasadaki cumhurbaşkanlığı kararnamesinin normlar hiyerarşisindeki yeri ne olacak merak ettiğim durumdur.
Bu başlığa asla ak troller gelmez, gelse de tpik trollük yapıp "allahına kadar evet" diyip giderler.

Dün bir aile ziyareti için önceden kardeşi uyuşturucu işinde ve kendisi de uyuşturucu parasını yiyen sonra tövbe edip hacca giderek akepeli hacı olan birinin evinde idim.

benim koyu milliyetci, ulusalcı, cumhuriyetçi olduğumu bilerek bana AKEPE nin yaptığı yol, köprü, tünnelleri anlatıyor. Ben dinliyorum, sonra laf döndü dolaştı yeni anayasa ve başkanlığa geldi.

Artık dayanamadım ve patladım.

"bakın xxxxx bey, iyi güzel her şeyi anlatıyorsunuz da şu ana kadar bana anlattığınız şeylerin hepsi kahvehanelerde konuşulan kulaktan dolma, çoğu şehir efsanesi, geri kalanı AKEPE yalakası medyanın yalan yanlış yayınladığı şeyler.

şimdi siz bana cevap verin.

yeni anayasa teklifine göre ülkenin başına başkan olacak partili cumhurbaşkanı görevi sırasında bir suç işledi.

bunu kim yargılayacak. Anayasaya mahkemesi mi? "

xxx bey bana baktı ve "evet" diyebildi.

"bakın, anayasa mahkemesinin yeni yasa ile üye sayısı 15 kişi, bunun 12 sini cumhurbaşkanı direk kendisi atayacak,
kalan 3 kişi ise TBMM de seçilecek, nasıl seçilecek gizli oylama ile. AKEPE bu güne kadar hangi gizli oylamaya riayet etti, hiç birine, peki mecliste başında olduğu partinin çoğunluğu olduğuna göre kalan 3 kişi de akepe tarafından seçilinde anayasa mahkemesinin 15 üyesini direk kendisi seçmiş olmuyor mu? "

xxx bey "Eeeeee, şey " diye bildi.

"Bakın daha bitmedi, cumhurbaşkanının yargılanması için 600 milletvekilinin 400 ünün oyu gerekiyor, seçimlerde meclise girecek vekillerin listesini bizzat kendisi hazırlayan cumhurbaşkanı için hangi vekil yargılansın diye oy verir, bana kalırsa kimse.

Diyelim verdiler ve cumhur başkanı bunu fark eder yada hisseder ise yeni anayasanın 119ncu maddesine göre olağanüstü hal ilân eder ve aynı yasanın 104 üncü maddesine göre yürütme yetkisine ilişkin konularda cumhurbaşkanlığı kararnamesi çıkarabilir ve meclisi doğrudan fesih (kapatma) edebilir.

bu durumda bu adamı kim yargılayacak, halk mı? Adam sıkıyönetim ilan etmiş, ağzını açan halkın kafasına çökecek ya sonra, iran gibi olacağız. " dedim.

xxx bey inanın 3 dakika konuşamadı yüzüme baktı ve "vallahi ben hiç böyle bakmadım olaya " dedi.

ikna edin arkadaşlar, etrafınızdakileri.

Adamlar 2023 lozan gizli anlaşmalar diye gidiyorlar. Cahiller, beyinleri boş, doğru ve mantıklı anlatımlar ile ikna olurlar.

küfür yok, hakaret yok, saygısızlık yok, ikna edin.
Köprü var geçersen.
görsel
boşa kürek sallamaya gerek yok.
Herhangi bir partiye oy vereceğiz ama veremiyoruz. Niye tek parti iktidar olsun diye.Anayasa değişince buna gerek kalmayacak. Cumbabayı seçip sonra istediğimiz partiye rahatça oy atacağız bu bir.ikincisi 15-20 sene aynı liderler sıkıyor milleti. 10 senede bir değişecek. Bundan daha güzeli varmı.
Bugun basbakanimiz mersinde soyledi ben hayirdan evete evrildim bu laftan sonra: '' herkes gider mersine bunlar gider tersine'' tersine gitmek yakismaz deyip evet diyorum.
gözlemlediğim kadarıyla üç grup evetçi var:

1. osuruk gazıyla stratosferde teyyare gezdiren, hezeyanlar, paranoyalar, absurd fantaziler yaşayan kitleler yada çeşitli fan türleri, götgılı türleri ve çomar türlerinin oluşturduğu grup. ( medyada ve çevresel ortamlarda gürültü yapanlar ağırlıklı olarak bunlar. )

2. oldukça sessiz takılan bilinçli grup. saltanat-şeriat-hilafet tabanında bir islam devleti isteyen , cumhuriyetle geçmişten beri sorunlu olan ve buna başkanlık yoluyla ulaşacaklarına inanan ideolojik kitle.

3. kendini açık edip pişmiş aşa su katmak istemeyen pkk grubu.

netice olarak bunlardan birini seçebilirsiniz.
ne evet de ne hayır hic oy vermeyin.
http://www.hurriyet.com.t...p;utm_source=DonanimHaber

özellikle son sırada çıkan mustafa abiyi izle fikrin değişecektir.
Bir hayirci olarak ben yazayim.
Etrafta gordugum evetcilerin one surdugu argumanlari yazicam.

Oncelikle yeni anayasi tasarisinin evrensel anayasal kritirleriyle degil, su an ki mevcut anayasal durumla karsilastirilmasi gerektigini savunuyorlar.

1. 2007 deki cb secimi krizi sonrasi, artik cbyi halkin secmesiyle mevcut sistemin bozuldugunu ve cift basliligin ortaya ciktigini savunuyorlar. Ornekleri de rte davutoglu iliskisi. Binali yildirimin siyaseten hirslari olmasigi icin suan sorunun olmadigini ama bunun ender bir durum oldugunu, ilerde davutoglu-rte gibi catismalarin kesinlikle yasanacagini soyluyorlar.

2. Koalisyonlar meselesi. Koalisyonlarin ulkeyi istikrarsizlastirdigini soyluyorlar. Onerilen sistemde bunun onune gecildigini, cb ve meclisin farkli partilerden olmasi ve kriz cikmasi durumunda karsilikli fesih ile bu sorunun cozulecegini iddia ediyorlar. Keyfi olarak fesih yapmanin da, cbnin 2 kere secilme hakki oldugu icin uygulanmayacak bir sey oldugunu dusunuyorlar.

3. Mevcut sistemde burokrasinin siyasileri zora soktugunu, yeni anayasal duzende bunun ortadan kalktigini savunuyorlar. Onlara gore cbnin tum burokrasi atamalarini ve burokrasinin gorevlerini duzenlemesi olumlu bir durum.

Dedigim gibi argumanlar bana ait degil. Zaten argumanlari sacma oldugu icin ben hayir tarafindayim.
bize evet diceksiniz diyorlar. bizde evet diyoruz. onlar için en mantıklı cevap bu bence.
anlayana davul, zurna, saz
anlamayana sivrisinek.
fetö, pkk, işid, dhkpc, mlkp, iran, israil, ermenistan, chp, hdp, çydd hayır diyor çünkü.

hayır diyenleri görüp evet diyoruz elhamdülillah.
mantıkla, akılla oy verecek olsalar kendilerini de evet vermeye ikna edemezler. başkasını nasıl etsinler.
yarisi mal olan ve asla laf anlamayacak olan cahil bir kesim var. sen bakabilecegin kadar cocuk yaparken, bos zamanlarinda okurken, onlar yapabildikleri kadar cocuk yapip, bos zamanlarinda "allahekbeer" diye bagirip iddia oynuyorlar.

boyle cahil bir kitleyi yenemezsin kardesin. o yuzden onlara katil. mutlu ol.
Ediyorum ediyorum ettim. Bir troll başlık daha. Hiç yaratıcı değilsiniz amk.
Al.
görsel

Beybi!
Arkadaşım dediki, "eğer evet vermez isek erdoğan bu ülkeninin anasını ***ecek. Onun için evet" Ben buna ne diyem allah aşkına. Bak 18 yaşındayım ben bile referandum da değişen maddeleri okudum. Lan yaşından utan bari (referandum maddelerini okumadan evet veya hayır verenlere diyorum) git maddeleri oku sonra evet demenin sebebini açıkla.