bugün

kimseyi bu soruyu soracak kadar sevmedim, aşık olmadım. ki büyük konuşmak gibi olmasın ama aşkımdan ölsem de sormam.
Yavuz reyiz.
Bazen sevmek ve sevmemek için bir nedenimiz olmaz.Bazı şeylerin nedeni olmaz.Sadece olurlar işte.
Yedeğim diye sanırım.
Seni kim sevsin sen kendini sev yeter.
hepinizi seviyorum. hoşçakalın.
cevabıda aslında soru kadar çaresizlik içerir.
Tam olarak cevabı asla bulunmayacak soru.
Silah zoruyla cevaplatmak istediğim soru.
Sorulması en tehlikeli sorulardan birisidir ki hiç bir cevabı da yoktur aslinda. Sevmek gibidir sevmemek de. O yuzden sorup da kendi canınızı yakmanın manası yok. Sevmedi ışte O kadar basit.
Yavuz abi sordugunda eylül ne tepki veriyordu?
Sessizlik.
Kimseye kendinizi zorla sevdiremiyorsunuz. Siz sevmediklerinizi ne için sevmediyseniz, onlar da sizi o yüzden sevmedi. Bu yaşattığını yaşama değil, olması gereken hayat kuralı.
Manuş baba ile hayatımıza giren ve duvarlara yazmak için sprey boya satışını tavana çıkaran 3 kelimedir.
Harbi, neden sevmedin beni?
O kadar kötü müydüm ki?
çünkü sevilecek tarafların hep o eski aşklarında kalmış be iki gözüm...

o yitik, o esrik, o yamalı ve hep o yara bere içindeki bölük pörçük; yarım yamalak sevdalarda takılıp gitmiş...

biraz göz bebeklerindeki efsun gitmiş, biraz söylenmemiş sözler, biraz yüreğinin alevi gitmiş, biraz çocukluğun, biraz umudun ve biraz da bahar kokulu düşlerin, dudak kıvrımlarından gülüşlerin biraz da...

seni neden seveyim cancazım; sende bir bana yer mi bırakmış güz ayrılıklarındaki ayazın .?
(bkz: sevgi yetmezliği)
neden sevmedi bilmiyorum ama, biriyle yeni yeni tanımaya başlarsınız birbirinizi ve tanıdıkça bu yola girmiş olmanın yanlışlığı kafanıza kafanıza vurur ya, işte o feci bir şey. git kardeşim görüşesim yok seninle de diyemiyorsun. böyle bir garip.
Seviyordur belki,

Seni seviyorum cümlesini duymak için sorulmuşta olabilir.
Herkes herkesi sevecek diye bir şey yok.
Canım istemedi, içim ısınmadı, kaderimde yokmuş, çocuklarımın babası başkasıymış vs.
Beni sevmedi ama belki işi vardı belki de onun için yoktum onun için görünmez biriyim.
leyla ile mecnun dizisinde yavuz karakterinin eylül ile arasında geçen bir sahnede kullandığı replik.
“Olmuyor, ne yapsam olmuyor.
Bu kaçıncı ayrılık akşamı?”
Şeklinde devam eden bir manuş baba şarkısının sözlerinde geçen bir soru cümlesi.
(bkz: tetiği çekmeden önce söylenecek son sözler)
bi büyük açtıracak soru ve nick.
olmuyor, ne yapsam olmuyor.
bu kaçıncı ayrılık akşamı? "

(bkz: manuş baba)