bugün

hayatımın içine eden leyla ile mecnun repliğidir.
Devamı çöl olan yolun başlangıcında tabelada yazanlardır.
yavuz hırsızı hatırlatan replik. (bkz: özlüyoruz)
Ben öyle bir insan mıyım diye tekrar eden gülümsemesini özlediğimiz yavuz hırsızımızın leyla ile mecnun dizisinde söylediği günlerdir beynimde dönüp duran söz öbeği.
Ama cevabı... Felsefede cevaplardan çok sorular önemlidir ya o misal. Neden severiz? Neden Dünya'da milyonlarca insan varken tek bir kişiyi severiz? Neden ona delicesine bağlanırız? Neden birini zorlasak da sevemeyiz?... Neden bizi sevmez neden!??!?
Karışık siz ağzınızla kuş bile tutsanız aha anladı bence dediğinizde bile farkında olmayabiliyor hayat işte. Onun için her şeyi yapabileceğinizi anlamıyor ki, her gece şiir yazdığınızı anlamıyor, her gece ona milyonlarca yazı yazdığınızı da. Ama o da haklı nasıl farkına varsın ki sevmiyorsa hem ne yapabilir zorla mı neyle alakalı ki sevmek neden birini severiz? yine de tek bir soru kalıyor hep dilinizde hep. Herkese soruyorsunuz her efkarlandığınızda ona diyemeseniz bile, aslında sözcükler ağzınızdan çıkmak için sabırsızlanırken... "Neden sevmedi beni, oysa ben o istese onun için her şeyi yapardım yoksa bu yüzden mi olmadı... Her hali kabulümdü benim tipi de önemli değildi ki gözümde artık..."
Son zamanlarda haykırdığım soru cümlesidir.
basi buyuk geldi hahaha.
-çok takılmamalı kafaya felan sevmediyse sevmedi. Demekki haketmiyormus seni fakat bunu soyleyememistir.
-Farklısınızdır.
-sen elmayı seviyorsun diye elma da seni sevmek zorunda değil durumu.
-bana kalırsa herkes birilerini karsılıksız da olsa seviyor fakat sevdiklerimiz ve bizi sevenler cogunlukla farklı kisiler oluyor.
-cok sevdiği unutamadığı veya unutturmayı beceremedigin birisi var demektir.
görsel
Beni neden sevmedin?? diye sordu.Bende cevap verdim "Cunku sen beni "cook"sevmedin.Sen beni "cook"sevseydin;bende seni "severdim".Ki sen benim "sevgi" karsisinda nasil masumlastigimi en iyi "bilendin"..
çünkü aksın diye omuzlarından saldığım ırmak soğuk.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.