bugün

- beni neden sevmedin?
+ hiçbir nedeni yok! yani buna bir neden aramak oldukça saçma! kim emir verebilmiş ki kalbine ben vereyim "onu sev" diye. beceremedim işte! başaramadım bunu da hiçbir şeyi başaramadığım gibi. Teyet geçiyorum tüm sevdalara. "seni çok seviyorum" diyorlar ben susuyorum inanmıyorum çünkü. aynı yalana kaç kere inanabilir ki insan? seni sevmedim, sevemedim diyelim en iyisi bu da olmadı yani. hem ne var ki beni de sevmemişlerdi ama ben çok sevmiştim sonra gömdüm hepsini. senden yapabilirsin bunu. yeter ki gömmek iste beni. seni sevemedim ama hayranım sana yani hiçbir şey beklemenden beni sevmene hayranım. bir karşılık olmadan gelip yanımda oturmana hayranım. gitmeyecekmiş gibi duranların daha ilk patikada vazgeçtiklerini görüp senin daha hiç düzlüğe çıkmamış bu sevdada vazgeçmeyişine hayranım. sevemedim belki ama hiç yürüyemeyecek çocucuğun pencereden parka hayranlıkla bakması gibi bakıyorum gözlerine. bu işte bir yanlışlık var! böyle olmaması gerekiyordu bunun? gitmen lazımdı, gitmedin. ve ben hayran kaldım sana. sevemeyişimin seninle alakası da yok. benden kaynaklı hepsi! inanmadım ki hiçbir zaman buna. bir çare arıyorum ama yok bunu da biliyorum. sevemedim seni, belki bir gün severim de diyemem. "ama alıp gitme gözlerini, ellerini, tebessümlerini alıp gitme çok iyi biliyorum onlarsız yapamayacağımı."
- ama-
+ sus! hiçbir şey söyleme "sevgiden öte duygularda vardır sevgiyi aratmayacak kadar güçlü olan duygular."
Adam Tanrı ile konuşurken “Herşeye hükmedebilirsin, onun beni sevmesini sağla” demiş.
Yanıt net: "Özgür irade karşısında birşey yapamam.”

Birini sevmek, birilerine kendini sevdirmek farklıdır. Duygular, her koşulda özgürdür çünkü.
Zorla sevdiremezsiniz. Hüküm kuramazsınız.
Bırakın karşı tarafı kendi duygularınızı bile yönlendiremezsiniz.
Kimi, ne zaman, neden seveceğinizi bilemezsiniz.
yavuz:y
eylül:e

y:eylül?

e:efendim,

y:beni neden sevmedin ...

(l&m 51.bölüm)

eylül ... eylül!
görsel
peki,
ben niye seni sevdim?
cevabı olmayan olsa da anlatmak için yetecek zaman bulunmayan soru. en iyisi sormamak. çekip gitmek.
Leyla ile Mecnun dizisinde Hırsız Yavuz abimizin Kezban olan Eylül için söylediği güzel bir söz, bende bundan etkilenip 3 yıldır tek taraflı aşk yaşadığım Sena'ya sordum ve yine cevap veremedi.

Hem bunu söyleyen insan hem bu soru kendisine sorulan insan için zor bir soru ve her iki taraf için üzücü bir durum.
ceketimi alıp neden gittin
sevilecek şeylerimde vardı benim onları görmen lazımdı . mesela seni sevdim ama sen görmedin.
bu aralar çok kullandığım cümleye çıkan başlıktır.
ben seni seviyorsam sende beni seveceksin ibneliğin lüzumu yok. ama yok illa ibneliğimi yaparım diyorsan ayıptır günahtır be kardeşim bu da can derler adama. ne gerek var böyle serseriliklere anlamıyorum.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.