1. 1.
    hey allahim, beni her seveni sevmek mecburiyetinde miyim diye cevap bulmasi muhtemel soru. sen elmayi seviyorsun diye, elma da seni sevmek mecburiyetinde mi demis sair? ne kadar da manali anlatmis meseleyi.
    16 -9 ... narpiz cigneyen yilki ati
  2. 2.
    sorulabilecek belki de en mantıksız sorudur.daha doğrusu karşıdakine cevap hakkı tanımayan bir sorudur(!).. ne diyebilir ki karşıdaki çirkinsin,malsın,şusun,busun artı bana hitap etmiyorsun ...zart zurt. hayır yok yani intihar falan etmeye niyetin varsa git sor ne diyim.
    8 -1 ... bokcan
  3. 3.
    Kimsenin kimseye sormaya hak sahibi olmadigi sorudur. Cogu zaman da verilecek net bir yanit yoktur; cunku sevmek nedensel degildir. Ayrica sorunun kendisinin ya da soruya verilebilecek herhangi bir yanitin da kimseye bir faydasi yoktur. Sevmeyenin seveni acitmaya hakkinin olmadigi gibi sevenin de sevmeyeni acitmaya hakki yoktur.
    6 -1 ... haymatlos
  4. 4.
    yanılmıyorsam, şener şen'in bir filmde kullandığı acıklı cümlesidir. öyle diye hatırlıyorum.
    1 ... kasgarli tost
  5. 5.
    +beni neden sevmedin hamdullah
    -hahahah
    +ses tonum yuzunden di mi?
    -puhahahhaa
    +bozuluyorum ama
    -huaa sus kizim sus bi
    1 -2 ... karakuzusu
  6. 6.
    - beni neden sevmedin?
    - sevilecek bir şeyini aradım mamafih bulamadım pıtırgül
    - ühü ühü hayvansın rıza!
    1 -1 ... if not than what
  7. 7.
    yanıtlanmaması gerekli soru. eğer sewemediğiniz kişiyi üzmek niyetiniz değilse. gerçekte yanıt da aranmaz. çoğu kez muhattabının duyacağı seste bile sorulmaz. iç sestir içte kalmalıdır.
    1 ... handushka
  8. 8.
    sen beni sevdin mi ki diye sorulması gerekir.
    2 ... yinyang
  9. 9.
    sende biraz akıl olsa beni severdin
    düşünce ve mantık olsa sende severdin
    sevilecek insan bendim neden sevmedin

(bkz: gerizekali sevgilim)
    1 -1 ... nekibuki
  10. 10.
    çünkü başkasını seviyordum şeklinde cevaplanabilecek soru.
    3 -1 ... otto