bugün

müthiş bir ismail yk saptaması.
b den once gelen e harfini dogru telaffuz edemeyen bunyeler icin hazirlanmis tekerleme. gunun belli zamanlarında calisildiginda e sesindeki yayvanligin ortadan kalktigi gorulebilir. ha ismail yk bunu becerebilmis midir orasi bilinmez.

(bkz: benzin)
(bkz: müzmin bekar)
(bkz: paradoks)
yoksa ben tipsiz miyim he? diye cevabı kesinlikle evet olan bir soruyla devam eden cümle.
(bkz: sevdim sevilmedim seveni sevemedim)
(bkz: başarısız aşk denemeleri)
bu nasıl bir cümledir? diye kendi kendime sormama neden olmuş, bir insan "b" harfini bu kadar güzel kelimelerin başına sokabilir mi diye taktir ettigim bir ismail yk klasigi.
evde kalmıs kızların ''hala bi koca bulamadınmı sorusuna verdikleri cevap.
yoksa ben zurnamıyım haaa?diye sorar akabinde.
gülmek ve neşelenmek için dinlenen şahsın şarkı sözlerinden bir demet... cevabıda seni kim beğensin olan!!!
sonsuz döngü.
anlatılmak istenen düş sokağı sakinleri tarafından daha güzel yorumlanmıştır:
sevdiğim başka, sevenim başka...
ismail yk'nın hayatımıza soktuğu lanet şarkının lanet sözleri. tam hafızalardan silinmiş bünye rahatlamışken tesadüfen bir baslıkta karsıma cıkmıstır. madem ben hatırladım siz de hatırlayın. *
(bkz: hayatimin kadinisin)
(bkz: sevdim sevilmedim seveni sevemedim)
büyük halk ozanı ismail yk'nın, hakkında, "sanki içimizdeki ruhu okşuyor bu cümleler" dediğimiz ulu cümlesi.
bir ismail yk çıkmazıdır,
allah kolaylık versindir.
(bkz: armudun sapı üzümün çöpü)
(bkz: beni begenmiyor musun)
ipi kusağına , siki taşağına denk olan insanın yorumudur. ismail yk şarkılarından birinde de bu konuya ısrar parmak basılmış akabinde ''şapur şupur beni ye '' sözleriye şarkı anlam bütünlüğüne kavuşmuştur.

(bkz: ipimle kusagim sikimle tasagim)
o değil de, yoksa ben zurna mıyım ha!?!? *
kısmet demekten başka bir şey yok o zaman.
(bkz: burnuma seferberlik kaşıma balkan savasi) *
ünlü düşünür ismail yk nın vecizesi.
güncel Önemli Başlıklar