bugün

söz vermiş aşklara. iki nokta üst üste pe.
hani cok sevdigin aski sen ellere ver. diye bi cumle kurar ki bu sarki, tam isabettir.
(bkz: ayrılmam senden)
sözleri de soner arıcanın kendisine ait olan şarkıdır. hikayesini de şöyle anlatır;
-bir gece rüyamda biri bana bu sözleri şiir olarak okudu,
sabah kalktığımda aklımda kalanları hemen bir kağıda karaladım ve bu şarkı çıktı ortaya...
karşı cinse söylenebilecek en son söz.bazen söylense bile işe yaramaz.çünkü aşk bitmiştir ve sadece gitmek kalır..
harold robbins'in fevkalade iyi bir şekilde yazilmiş olan romani.
klibinde ayrılığı simgeleyen sarı güller vardı.
sende başını alıp gitme n'olur adlı cem karaca şarkısını akla getiren cümledir.

30 ay önce kız arkadaşımın benden ayrılmayı düşündüğünü hissetmiş ve bu nedenle o koltukta kitabını okurken usulca yanına gidip bir kaç güzel cümleden sonra bu şarkıyı dinletmiştim. bir gün ayrılmak istersen bu ân aklına gelsin ve bunu yapma, yapama demiştim. ben hiç bırakabilir mıyım seni, o nasıl söz öyle demişti. bir hafta sonra ayrılmıştık. şaka gibi lan walla

demek ki neymiş: bırakma demekle olmuyormuş. ama demekte bir sakınca yok tabi. sonuçta vicdan rahatlatıyor. *
boş bir istektir. gerçekten de, gidene kelepçe vurulamaz. yolcu yolunda gerektir.
hele hele kedilere hiç yakışmayan bir çaresizlik ifadesidir.
hani bazen bilirsin hayatta artık hiçbir şey öyle az olmayacak, gücün yoktur ne sesini duymadan yaşamaya, ne sabahları bomboş bir yatakta kokusu olmadan uyanmaya..onsuz bir hayatı yaşamak istemiyorsundur asla, son kez denersin, boğazına takılı kalsa da tüm cümleler bir iki tanesi çıkar zorla, kim bilir belki de gözyaşlarınla..ne güçsüzlüktür bu ne yalvarmak..çaresizliktir en çok, allah kahretmesin ki elinden gelen bir şey yoktur, son kez ama en çok istediğin şeydir hani ondan "beni bırakma..."
Amerikan filmlerinde rastlanabilen repliklerden biri. Ucurumdan aşagi düşmek üzere olan şahisin haykirişidir.
Uzaklardan Çıkıp Geldim
Bir Avuç Sevgidir Derdim
Nicesinde Bulamadım
Sana Geldim Sana Geldim
Kaç Zamandır Koşuyorum
Bir Ömür Hasreti Derdim
Gözlerinde Durakladım
Aç Kapını Sana Geldim

Beni Bırakma
Yollara Koyma
Artık Gücüm Yok Yolculuklara
Beni Bırakma
Yollara Koyma
Artık Gücüm Yok Ayrılıklara

Yaramı Sarmaya Geldim
Bir Avuç Sevgidir Derdim
Sarı Sıcak Pencerende
Isınmaya Sana Geldim
Kaç Zamandır Yangınlarda
Su Değil Sevgidir Derdim
Gözlerinde Bir Okyanus
Özgürce Yüzmeye Geldim

Beni Bırakma
Yollara Koyma
Artık Gücüm Yok Yolculuklara
Beni Bırakma
Yollara Koyma
Artık Gücüm Yok Ayrılıklara

efkan şeşen
demin gururumla karşılaştım, yüzüne bile bakmadım çektim gittim yanından sen sevmezdin onu eskiden beri bilirim.. sonra gittim isyanı buldum o da küsmüş bana unuttum onu diye, onunla beraber tutkuyu aldık yanımıza özlemişsindir uzun zamandır görüşmüyorduk onunla da..nihayet sana geldik beraberce.. melankoliyi aradım ama tam buluşmadan önce depresyonla berabermiş.. eğer ki beni bırakırsan onlara giderim hemen..o yüzden sakın beni bırakma.. bilirsin bi gittim mi alışıveriyorum onlara kalkmak bilmiyorum..
(bkz: bırak beni)
hadi beni öldür beni unut
hadi beni göm yalnızlığa
hadi bana "hepsi yalan" de
beni bırakma.
(bkz: beni unutma)
söylemek istediğiniz halde söylenmemesi gerekiyorsa sessiz bir çığlık gibi çakılır kalır içinize, travma olur, kabus olur, pişmanlık olur çok sonraları... sonra kalkar gecenin bir yarısı soner arıca yla karşınıza çıkıp ağlatır, ağlatır...
bırakmasını istenilmeyen birine yalvarış...
Katlanıp atılmaya layık karalanmış bir kağıt olsam da; Beni bırakma!
bir feridun düzağaç şarkısı;

Belki güneş bir gün bizim için doğar
Belki korkuları hayallerimiz boğar
O masal günü gelinceye kadar; susuyorum
Susadıkça yüzün düşer aklıma
Korkar oldum düşlemekten

Adını anarım çoğalır sesim
Konuşmaktan düşünmekten özlemekten
Kimse kimsenin herşeyi olamaz-mış
Di'li geçmişten tek yaramsın sen
Sensiz kimse mi kimsesiz miyim bilmem
Hiç bilmek istemem;

Hatta düşünemem
Gel bak bir elimde gökyüzü var hala
Ötekinde kayıp giden yıldızlar la la
Korkular da benim umutlar da
Beni bırakma
eğer bırakmaya kararlıysa ne kadar söylenirse o kadar anlamsızlaşan cümle. ancak yine de bir kere söylemek gerekir bir keşke daha olmasın kalpte diye şimdi feridun düzağaç'ta böyle bir şarkı yapmış beni bırakma diye iyi bişey aslında beni bırakma...
gururu her şeyden önce gelen insanların asla söyleyemedikleri bir cümle.

(bkz: beni istemeyeni ben hiç istemem)
(bkz: famous last words)
söylenmek istendiği halde gururdan söylenemeyen sözlerin başında gelir.

ayrıca;
Gel bak, bir elimde gökyüzü var hala
Ötekinde kayıp giden yıldızlar la la
Korkular da benim, umutlar da..
diyip kalacağım, devamını sadece içimden söyleyeceğim feridun şarkısı..
fdnin mükemmel şarkısı için;
(bkz: offf of)