1. 1.
    net bir iddiadır.
    evet.
    bu benim.

edit:erkek karıyla, kadın parayla imtihan edilir.

bir kavga anında bunun ufacık lafını etmesi soluğu boşanma davasında taraf olarak bulmasına neden olur.

karı milletine güveniyor muyum?
    asla.
    o zaman ipimi sağlam kazığa bağlarım arkadaş.
    1 -4 ... biyrunefenim
  2. 2.
    mantıksız ve özgüvensiz bir beyandır. benden çok kazanan kadınla evlenirim. o parayla her sene dünya turu yaparız.
    7 ... keshberfo
  3. 3.
    arka planında kronik güvensizliğin ve dolayısıyla narsisizmin belirtisidir.
    5 -1 ... blitzz
  4. 4.
    bırakın dostum bu ayakları, ne narsizmi?
    güvensizlik var, güvenmiyorum bu doğru.

ama yine de bir erkek her şekilde karısından üstün olmalı.
    ki evin direği kim belli olsun.
    dış kapının mandalı olacağın yere erkeğım diye giriyorsan erkek değilsindir.
    -3 ... biyrunefenim
  5. 5.
    Benden düşük maaşlı bi kocam olsa ve kocalık taslasa basına kakarım

Doğru bir karar.
    -3 ... feministmiyimneyim
  6. 6.
    acaba o seninle evlenir mi?
    aslında bunun devamı benden zeki kızlarla evlenmemdir.
    2 ... deli hasim
  7. 7.
    Çoğu kadin da emin olun ki kendinden düşük maas alan erkekle evlenmez.

Cok da seyyapmamak lazim.
    2 ... primer bond kompozit
  8. 8.
    hiç de sanıldığı kadar kadar kötü değil, salaklığın lüzumu yok (evlenmeden önce aynı düşüncede olup tükaka diyen biri olarak) aslında çok iyi bir şey.
    iş yerinde stres daha az ve yeri gelince kimseye eyvallah etmiyorsunuz.
    akşam saat 5.45 de masanızı toplarken, daha önce hazırlamayıp face de instagram da gezip paydosa yakın evrak hazırlayıp önünüze koyan kişiye "yarın bakarım" diyebiliyorsunuz.

tabi ki kiminle eş olduğunuz ve eşinizin karakteri sorumluluk anlayışı size saygısı (karşılıklı olarak) da burada ana unsur ve (annem) "varlık seviştirir, yokluk döğüştürür" nasihatına göre kimin ne kadar fazla maaş aldığı burada tartışma konusu asla olmamalı.

edibüdü: anne den bir veciz söz söylenir de konunun ehemniyeti açısından baba dan bir söz paylaşmamak olmaz.
    rahmetli "oğlum, paran varsa karıya önünü dönüp yatarsın. paran yoksa sırtını dönüp yatarsın" derdi. eşiniz sizden fazla maaş alıyorsa o zaman önünüzü dönüp yatmak da yetmez.
    kışın üşümesin diye üzerine çıkıp yorgan olmak, yazın ise altına yatıp yumuşacık yatsın diye yatak olmak lazım gelir.

neyse, bazen düşünüyorum da bizimkiler az kapitalist metaryalist değilmiş.
    ... thebiggraywolf