1. 1.
    insana hayatı dar eden durumdur. siz ne kadar düşünceli olursanız bunu o kadar fark edersiniz.
    paylaşmak nedir bilmez, kendi düşünceleri dışına çıkamaz, saygısızdır. bencil insanları hayatınızdan uzaklaştırın, yalnız kalmak pahasına olsa bile.
    2 ... understanding
  2. 2.
    bana sinirlenmeyi öğreten durum. gayet sakin ılımlı ve understanding * bir insanımdır. sanırım hayatta çoğu zaman karşıma yaptığım fedakarlıklardan pişman ettirmeyecek insanlar çıktığı için, bencil insanlara tahammül edemiyorum.
    gerçekten empati duygusu yüksek bir insanım. biriyle konuştuğumda daima kendimi onun yerine koyar o şekilde iletişim kurarım. birileriyle yaşarken de öyle. örneğin oda arkadaşımın burs kartında problem olduğu için geçen ay benimkini kullanmıştı. hiç problem değil zaten sonra ödeyeceği için de çok takmadım. fakat bir zaman sonra benim bursum tükenince ve onunkine bağlı olmaya başlayınca ne kadar bencil ve düşüncesiz olduğunu görmüş oldum. ben onun burs kartı yokken insanların içinde mahçup olmasın diye hemen kartımı çıkarır hazır bulundururdum. o ise ben bir şey alınca “ödeyebilir misin” diyene kadar çıkarmıyor, resmen bunu söylememi bekliyor.
    ben kendi bursum varken senin için harcayıp sonra sana muhtaç olmak zorunda değilken, senin borcunu ödediğin insanı sürekli zor durumda bırakman ne kadar doğru? daha bin tane farklı şey var ama anlattıkça sinirlerim bozuluyor. şimdi tekrar burs kartının bozulması söz konusu ve bana “seninkini kullanabilir miyim?” diye bile sormadan emrivaki yaptı. delireceğim. en nefret ettiğim üç şey başıma geliyor:
    - bencil insan
    - başkasına bağlı duruma düşmek
    - emrivaki.
    3 ... understanding
  3. 3.
    çok şükür allah başımdan hiç eksik etmez böyle insanları.
    sen sevmediğin insanlar için bile bazen boş vaktinden feragat edip onlara yardım etmeye çalışırsın. ama sırtını dönmeyegör, bıçağı saplamaktan hiç çekinmezler...
    ... junxer