bugün

ben senden değersizim... ben.. ben sadece geriye kalan bildiğin benim işte.
türkçenin şakası sevilen sesteş sözcüklerinden biri.
danca; ben.
türkçenin şakası sevilen sesteş sözcüklerinden biri.
insanlığın baş belasıdır.

ne zaman birleşilip bir iş yapılmaya kalkılsa, bu lanet devreye girer. ortalığı dağıtır.
ben varım, ben yaşıyorum, ben görüyorum, ben sevişiyorum, ben ağlıyorum. bunlar benim yaşadıklarım, bunlar benim tecrübelerim...
herkes birşeyler söylüyor ama senin için önemli değil, çünkü sen bensin. başka bir ben, kendince bir ben...
bu benim dünyam, bu benim seçtiklerim, bu benim kırdıklarım. sabah aynaya baktığımda gördüğüm yüz ben, seviştikten sonra tatmin olan benim vücudum, bu benim. öyle bir kelime bu, seni sen yapan, seni sana anlatan. günahı da senin sevabı da... onlar senin yanlışların, onlar senin doğruların. kimse için yaşamadığın bu hayatta sen onlar için varsın, tabi eğer kimse için yaşamadığın bir hayatın varsa.
uykusuzluğun öldürmediğini fakat, inanılmaz saçmalattığını anlamış kişidir. bu nedenle yapmaması gereken şeyleri yapmış, konuşmaması gereken kişiye iğrenç bi mesaj atmış, sonrasında pişman olmuş ve üzülmüştür. ayrıca bkz: ecük bücük, abuk subuk, tıfıl, gereksiz kişidir.
ego. egoist cümlelerin öznesi. sohbet ortamının a.ına koyan cümlelerin başlangıcı. alkolün etkisini gösterdiğinin resmi.
libya bingazi'de bulunan benina uluslararası havalimanı'nın üçlü iata kodu.
psikolojide; freud'un ruhsal cihazının üç beliriminden biridir. gerçeklik ilkesinin baskısı altındadır. eşi dostu çiçeği böceği sevmek; ben duygusunu az da olsa köreltir ve kendine beslediği sevgiyi azaltabilir ki doğrusu da budur. aksi halde ben duygusu çok gelişmiş kişiler herkesten çok kendini düşünecektir.

freud'un diğer iki belirimi de; es (id:ilkel benlik) ve ülber-ich tir.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.