bugün

Eğer dikkat edilmezse, bir çeşit "ben askerdeyken" durumuna dönüşebilecek, karşı taraf için aslında "sorduk mu"luk bir durumdur. mesela ben öğrenciyken sabahları hep kahve içerdim gümüş takımlarımla.
O şehirde ev bulamaz, bulduklarımızda 7 yıl önce bugünle karşılaştırıldığında o 7 yıl önceki kiralarımız yüksek kalırdı.
Doğu ekspresi ve van gölü ekspresi şimdiki gibi klimalı değil, kompartımanlıydı. Hızlı tren falan adı bilinmezdi.
Boğazda kıyıdan kıyıya motorlar çalışır, camelin efsane sigarası pek de iyi giderdi. (2003 e kadar olan)
Deprem ve krizlerin henüz acısı geçmemişti...
sobalı binada okuyup, sobalı evde kaloriferli evden daha pahalı bir şekilde kalınır, doğalgaz pek yaygın olmadığından esrarengiz sislerin içinde gezilirdi şehir meydanlarında.
"Sözlük formatını sikmezdim" şeklinde devam etmesi ve benimsenmesi gereken cümledir.
kışın kaldığım ev soğuk olurdu ve ben hep daha sıcak bir eve taşınacağımı sanıyordum. sonra anladım ki, bağlanmışsam öyle bir şeylere kolay kolay vazgeçemiyormuşum.
ben öğrenciyken böyle eğlenceli uygulamalar yoktu! Ben öğrenciyken; Kelebek Mobilya tarafından hazırlanmış bir uygulamadır. öğrencilik yıllarına geri götürüyor, bizzat denedim. arkadaşım göndermese iplemezdim ama bi' bak; bizim yıllar dedi. Tam daldım gidiyordum, bitti. Sonda zihni de çalıştıriyor ama benim ki yavaşlamış.
Kelebek Mobilya'nın facebook sayfasında yaptığı bir yarışma. Hangi yıllarda öğrenci olduğunu belirtiyorsun ve o döneme ait genel kültür soruları çıkıyor karşına hepsini cevapladıktan sonra ekrana çıkan puzzle'ı en kısa süre içinde çözmen gerekiyor.
Eğlenceli bir uygulama olmuş bunun yanında en yüksek skoru yapan 10 kişiye de 250 TL'lik indirim çeki veriliyor.
"biz ilkokuldayken var ya çok piçtik anasını satayım."

bu da alternatiflisi gibi.
hakkında bu kadar şey yazıldığını görünce merak ettiğim uygulama. giriş yaptım, puzzle'a gelinceye kadar her şey çok güzel gidiyordu, sonra sürem bitti. :( yine mutsuzum be sözlük.
devamsızlık 20 gündü.
ben hala ögrenciyken ayranla cips ve çubuk krekeri çok güzel giderdi.
yıl 1982 ydi. dağılın bebeler.
90'ların üzerinden ne zaman 20 yıl geçti ya hu? Kelebek'te iyi yapmış, çok da güzel yapmış tamam mı. Böyle şeyler yapıyorsunuz, mazide kayboluyoruz sonra çocuklar.
kyk bursu aylık 45 milyondu. onu da üç aylık veriyorlardı. 3 ayda 135 milyon. bak dikkat edersen milyon diyorum. sıfırlar atılmamıştı.
ben öğrenciyken değil uygulama, facebook bile yoktu. şimdi bilgisayar başına oturup ben öğrenciyken bu vardı, bu yoktu diye uygulamalara katıldım teyy teyy. Belki benimde 250 tl'lik bir hediye çekim olur. işsizlik çok zor, gideyim de çay koyayım.
Okuma delisiydim. Aklınıza gelebilecek her yerde kitap okumuşumdur özellikle üniversiteye kadarki dönemde.
Kırtasiyeden aldığımız yeni dönem ders kitaplarının, o zaman satın alırdık, türkçe ya da daha sonra edebiyat olanlarını eve gelir gelmez baştan sona okurdum. Sevdiğim için yapardım.
ben öğrenciyken kyk da odama türk bayrağı astım diye ceza vermişlerdi. ayrıştırıcı ötekileştirici bir simge olarak tarif etmişlerdi türk bayrağını.
ben öğrenciyken diye başlanan her şeye özlem ve hasret duyulma durumudur. şu günlerde bunu fark eden bir mobilya firmasının da uygulamasına isim olmuş bir deyiştir. https://apps.facebook.com/ben-ogrenciyken/