bugün

recep tayyip erdoğan'ın çevrecilere atfettiği söz. sloganlaşmıştır vesselam. genişletilmiş hâli de şu şekildedir:

"...ben çevrecinin daniskasıyım. asıl çevreci benim. belediye başkanlığımdan beri çevrecilik konusunda neler yaptığımızı özellikle istanbul'da yaşayanlar çok iyi bilir..."

aziz nesin'in oğlu ahmet nesin de boş durmamış, cevabı yapıştırmıştır:

"haklısınız sayın başbakan, biz boş vakitlerimizi değerlendiriyoruz, siz de beş vakitlerinizi. biz bu konuda biraz daha şanslıyız size göre, bizim boş vakitlerimizin kazası yok. hatta elimizde fazla olduğundan, ne yapacağımızı bilemedik, isterseniz takas yapabiliriz. siz çevrecinin daniskasısınız başbakanım, çevrenizde de dişli dişli adamlar var, çevredeki arsaların daniskasını bilen.

'hortumlar büyük ölçüde kesildi, kesilmeye devam ediliyor.'

evet, efendim hortumları kestiniz de, sanırım yanlış kestiniz. ankara ve istanbul'da su sorunu çok ciddi durumda. diğer anlamda hortumlara gelirsek, sanırım pek kesemediniz. şu anda bir arkadaşınız dişlemekle meşgul...

'biz sözümüzü verdik, kurduk. rize üniversitesi'nin artık tıp fakültesi de var. bütün bunlar iş bilenin kılıç kuşananın anlayışıyla attığımız adımlardır.'

bir tek burada itiraz edeceğim sayın başbakanım, benim duyduğum ve bildiğim kadarıyla, bu iş kılıçla değil de, neşter midir nedir, onunla oluyormuş. cebinizdeki çakı bile kılıçtan daha iyidir. delikanlılığın daniskasıdır çakı."
gezi parkında çevreciliğini* kanıtlayım derken, halk çok yanlış anlaşılan rte lakırdısı. hiç aklına gelir miydi başına büyük bir bela alacağının ?
güncel Önemli Başlıklar