bugün

başlık kişinin üzerine kaldığında söylenesi cümle.
yatmadan hemen önce kullanılan bir replik. chatimsi havası tam yoktur.

ahanda bu da örneği:
-ben yatıyom iyi geceler
-iyi geceler canım. tatlı rüyalar.
(bkz: bn yatıom i gclr)
hadi ben kaçtımın daha iyi bir şekilde indirgenmiş cümle öbeğidir.ama zamansız olduğunda;
-işte tam o sırada hoca bizi gördü sonra kapı açık gülüşşü...
-ben yatıyom iyi geceler
-* tamam.*
(bkz: hadi gömdüm)
aşırı uykusu gelen yazarın söyleyeceği söz.
duran dursun ben yatıyorum hadisesi..
msn ifadelerindendir.
ben yatıyorum
nereye len
daha karpuz keseceeeedikkk diye iğrençleştirilebilcek vakadır.
(bkz: kib cnm öptüm byessss)
öğrenci ya da bekar evlerinde saat kaç olursa olsun garipsenen cümle. yatıyorsun da bakalım uyutuyor muyuz. *
ayrıca çaktırmadan sözlüğe iyi geceler deme yolu
sozluk ahalisine de soylenebilen bir cumledir. hatta bu baslik sol frame in tepesinde dururken sayfayi kapamak cok huzur vericidir.
(bkz: allah rahatlık versin)
normal kullanımın dışında günümüzde msn jargonunda yerini almış cümle öbeğidir,devamında byu,öpt * yazılır ve el sallayıp öpücük gönderen şirin hayvan smileyleri sayfayı doldurur,çevrimdışı olunur ve uyunur.
muhabbetin içine eden öbek.
öyleki en derin sohbetin arasında halktan biri çıkar bu cümleyi sarf eder akabinde tüm bünyeler yatmak için sıraya girerler, cesaretlenirler.

misal,
c:ben yatıyorum iyi geceler.
b:ay valla hadi.
a:tamam ya uyku akıyormuş gözümden
e:geliyorum cengiz bende.
k:yarın çok iş var tabi hadi hayırlı geceler.
n:uf saate bak, sabah görüşürüz.

r:?! ?! *
bazı bazı uykusuzluk alametidir, bazı bazı ise bir kızgınlıkla yazılır: 'al iste ben cıkıyorum, az sonra yatıp uyuyacagım ve o sırada sen yanımda olmayacaksın!' bazı bazı ise bir tekliftir, 'ben yatacağım ama keşke yanımda sen de olsan..' öyle bir tümcedir anlamı bağlamına, sesin tonlamasına ve vurgusuna bağlıdır.
eğer yaş küçükse "dişlerini fırçaldın mı, sütünü içtin mi" ile devam edecek replikler bütünüdür.
sabaha karşı söylenince "ben yatıyorum iyi sabahlar" diye değiştirilmesi gereken dilek.
(bkz: hadi ben kaçtım)
tumceyi kuran kisinin uyku evresinin geldigi sinyalini yollamasi adina, cevredeki insanlarin beyinlerine gonderilen bir komuttur. * * *
(bkz: iyi zibarmalar)
yaklaşık 10 saattir bilgisayar başında oturduktan sonra ayağa kalkıp yatağa yönelen kişinin, kendi kendisine söylediği son laftır.. (# (bkz: sana da iyi geceler))
evde yatılı misafir olduğunu görüp onların hala yatmadığını gören evin çocuğunun yatmaya gittiğini belirttiği söz.
elini kolunu kizin beline dolayip tehlike sinyalleri yayildiginda kuvvetle muhtemel kizin soyleyecegi seylerden biri daha populer olani icin .. (bkz: basim agriyor)
uyumak bilmeyen arkadasina ayar vermek icin söylenen sözdür.

şöyle ki evi kahvehane sanip sabahlara kadar okeye dönen*, ps* basindan kalkmayan* söylemek sevaptir halkim.
böylesine yüzsüz insanlara vurun lafi. anlamiyosa girisin. basin küfrü. ohh. rahatladim yav.
sahura bir saat kala yatmış sahur sonrası da sözlüğün cazibesine kapılıp uyuması gerektiğini yeni farkeden sabah muhtemelen sıççak olan yazar bozuntusunun girdiği başlık.