bugün

dario fo ve franca rame'nin toplu oyunları.

oyun1: tecavüz

doktor :küçük hanım, ya da bayan; tecavüz süresince sadece acı mı duydunuz, yoksa bir çeşit tad aldınız mı? yani bir tür tatmin?
polis :böyle bir sürü erkekle, sanırım dört kişi, hep beraber, böylesi sert bir tutkuyla, onlardan hoşlanıp, onları hiç umutlandırmadınız mı?
yargıç :hep pasif miydiniz, yoksa bir noktada olaya katıldınız mı?
doktor :tahrik oldunuz mu? kaç kez?
karşı taraf
avukatı :ıslandınız mı?
yargıç :sizin ağlayıp inlemeleriniz, tabii acı çektiğiniz için, ama acaba bir çeşit boşalmanın etkisiyle diye düşünülebilir mi?
polis :boşaldınız mı?
doktor :orgazm oldunuz mu?
avukat :evetse kaç kez?
Komik değil dedik ya , çok komik diyenler bir entry öne çıksın.
Yoo hayir,umarım bir gün tecavüze uğrar da sadece bir saka sadece komik sadece bir karikatür olamayacağını anlarsınız demek istemiyorum hayir.
Umarım siz tecavüze ugramadan anlarsınız.
Yarrama komik.
Güldürmedi.
Karikatür Komik değil. Evet.
Gülme komşuna gelir başına derler ya hani aslı vardır bu sözün.
Böyle bir başlığa komik olduğunu düşünüp paylaşım yapmak dahi aşağılıkca bir hareket.
Her şeye gülünmez, her konu eğlence malzemesi yapılmaz. Bu tür konular, yapılan bu tür paylaşımlarla normalleştirilemez!
Ne demek abartmayın gülün geçin? Ne demek olmuşla ölmüşe çare yok?
Senin başına gelse - ki burda senden kastım ailenden birileri- o zaman da gülüp eğlenecek misin? Ya da birileri gülüp eğlense sakin kalabilecek misin?
çinliler kaçınılmazsa zevk alın diyollar.
Judas niye eksilediniz anlamadim komiklik olsun diye atmamis belli toplumdaki duyarsizligi anlatiyor diyor gayette dogru siz hic tecavüze ugramis bi insanin neler yasadigini okumamıssınız bazı insanlardan nasıl muamele gördüğünü okumamışsınız heralde burda gelip hemen komik mi dalga gecilicek biseymi diyorsunuz bu karikatürü komik buluyorsanız asıl sorun sizde zaten zihniyetinizi düzeltin.
bir varlığın hayatını alt üst edebilmekle dalga geçen insanların hem beyni hem vicdanı hem de şuurları çürümüştür.
böyle tiplere ailene olsa gülecek misin sorusunu yöneltip empatiye itmenin bile vakit kaybı olduğunu düşünüyorum.
bu kişiler kötülüğü azıcık anlasa zaten kendileri olmaktan vazgeçerlerdi.
Burda bir sistem eleştirisi var...

Polislerin kadınları dikkate almadığının altını çiziyor.
Gram komiklik içermeyen karikatürdür. Neresi komik bunun dalyarak? Ofansif mizah da değil bu. Mizah içeren bir şey de yok. Sadece ofansif. Hâlâ espri kasmaya çalışıyor embesil. Sözlük, çoluk çocuk doldu. Kodumun ergeni, git odanda sıvazla. Sözlüğe bulaşma..
misvak seviyesinde bir karikatür. artık sanırım karikatür çizmek tarihe karışacak gibi. her alanda olduğu gibi yine şanslı bir nesil olarak erdil yaşaroğlu gibi selçuk erdem gibi bu işin zirvelerini gördük.
komik değil mesaj eylemi olan yüksek ironilidir.