bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    mustafa kemal atatürk ün ünlü sözlerinden biri.
    son derece net, sade ve mantıklı...
    tüm sözleri gibi.
    laf kalabalığından uzak ve ne istediğinden emin.
    (bkz: beni türk hekimlerine emanet edin) gibi
    günümüz siyasetçilerinin neyi sevip neyi sevmediklerine dair biri diğerini hiiiççç tutmayan beyanatlarına ne kadar da uzak değil mi?
    8 -3 ... sıçtırtma lamasına
  2. 2.
    günümüz gençliğinin "zeki çevik ahlaksızım beni böyle seven kızın hastasıyım "-vb şekillerde- modifiye ettiği, ve bunu yaparken hiç mi utanmıyorlar dedirten m.kemal atatürk'ün ünlü deyişi.
    4 ... frejya1st
  3. 3.
    esi olmayan bir sözdür. dogrulugu su götürmez bir gercek olsa da ruslar icin gecerli olmayan bir durumdur. serserinin önde gideni olup, alkol ve sigara içen triatlet gördüm.**
    1 ... summoning
  4. 4.
    atam ın söylediği belki de en güzel sözdür.. ne güzel söylemiş be atam. bende ona şu kafiyeli dizeleri söylemek istiyorum..

atatürk yoktu,
    düşman çoktu,
    atatürk geldi, düşmanı yendi,
    bu güzel yurdu, bizlere verdi,

bak bunları yazarken bir tane daha geldi aklıma;

'atam sen kalk ben yatam'
    1 -2 ... sir isaac
  5. 5.
    karakter sınırlamasına takılmamış orjinali "ben sporcunun zeki çevik ve aynı zamanda ahlaklı olanını severim" olan sözdür. rivayet odur ki bir zamanlar bir yerlerde bir belediye başkanı "ben de sporcunun zeki çevik ve ahlaklı olanını severim" şeklinde bir pankart yaptırıp astırmıştır.
    2 ... kamasutra denedim begenmedim
  6. 6.
    (bkz: emrenin kemalist olduğunu iddia etmesi)
    ... bidebenidinleyin
  7. 7.
    ulu önder mustafa kemal atatürk ün vecizelerinden birisidir.
    2 ... zeki cevik ve ahlaksiz
  8. 8.
    ben sporcunun zeki, çevik ve ahlaklısını nereden bulayım?
    rıdvan bile kumara sardı. ertuğrul sağlam vardı bu tarife uyan adamın eşi kapalı diye tü kaka ettiler başımıza şampiyon kesilmeya başladı.
    (bkz: ne olcek bu işler)
    2 ... tossun pasa
  9. 9.
    mustafa kemal atatürk'ün sporcuların olması gerektiği durumu gösteren sözüdür.
    1 -1 ... rosava
  10. 10.
    az bulunur böylesi, türkiyem şartlarında.
    1 ... yo dostum yo