bugün

absürdlük sınırlarını devirip, yeniden oluşturmuş, zamanında nerden çıktığı belli olmayan barbaros hayrettin adlı gudik bir amca tarafından seslendirilmiş, klibi de aynı şekilde komik ama gudubet olan, 'allah'ım verdiğin aklı, verdiğin kişinin g.tune sokmasına da izin verme' dedirten acayip mi acayip şarkı..
dillere pelesenk olan cümledir. baba* bir konserinde seyircilere her zamanki mütevazi tavrıyla seslenerek:
-izin verirseniz eskilerden, klasiklerden bir parça okuyalım
ve hep bir ağızdan cevap gelir:
-sen bizim babamızsın, sen ne dersen o olur.
http://www.youtube.com/watch?v=krJGpF0_TrQ
süleyman demirel tarafından da söylendiği rivayet edilen durumdur . fakat evladını sken baba olmaz olsundur. ensest msin be adam!!!
gönüllerin firtinasi olan ruhun gidasi musik-ül ziyafet.
bu nadide şarkının bulunduğu albümün adı tarrak'dır.
zamanında ot gibi dinlediğimiz, şu zaman da açıp klibini izlediğimde tiksindiğim şarkı. yine de hakkını yememek lazım; ismail yk'nın vücutlar esnek sanki bi lastik* veya cankan'ın hophop öpeyim mi içime de çekeyim mi şarkılarına on basarmış.
eskilerin çikita muz'u. ama itiraf etmek gerekirse daha eğlencelidir.
süleyman demirel'e ithafen yazılmış şarkıdır. baba'nın da ağzından bizzat gazetecilere ''ben sizin babanızım, ben ne dersem o olur.'' sözü çıkmıştır.
son görüldüğü yer kingo disco'nun 90lar programıdır iyicde yaşlanmış olsa olsa artık bizim dedemiz olur..
klibi izlendiği vakit mutlaka gözlüklere dikkat edilmelidir. o nasıl gözlük lan?

http://blog.ebekulak.com/wp-content/folderde1fs5.jpg
(bkz: sabır imtihanı gibin)
fenerbahçe taraftarı için en az yılda iki kez galatasaray için söylenen şarkı:

(bkz: 28 mart 2010 galatasaray fenerbahçe maçı)
birçok ismail yk şarkısından daha anlamlı şarkı.
önce yemek yiyicem ve diskoya gidicem.
orda hop hop yapıcam hop hop hop,
orda zıp zıp yapıcam zıp zıp zıp.

bir şarkının salt verdiği mesaj ancak bu kadar anlaşılır olur.
gönderme yapıcam diye içine sıçılmıştır.
arızada son nokta olan şarkının meşhur cümlesi..bir neslin bunlarla büyüdüğüne inanamıyorem.
berbat ötesi hede hödö.
klibinde arkada çalan tiplere uyuz kaptığım şarkı.
(bkz: (vid #4822))
Bir zamanlara damga vurmuş şarkı.
i am your father- darth vader
barbaros hayrettinin çıkarmış olduğu 'ince mesajlar' içeren şarkı. (bkz: diskoya gidicem)
(bkz: süleyman demirel)
Baba diye Orhan Baba derim ben cümlesine eşdeğerdir.