bugün

Ben biliyorum o hikayeyi "Ben senin gibi değilim" ile başlar övgüler ile devam eder masum bir bakış vardır gözlerinde sanki dünyada tekmiş-sin hissi uyandırır sende, anlık bir suskunluk olur ve asıl acı tarafı başlar "Ben seninle olamam. Üzerim seni. Hak etmiyorsun üzülmeyi" der bir nefes daha aldıktan sonra susar. Öyle bir susar ki en derin okyanusların dibindeki sessizlik bile sana gürültülü gelir azap günü sanırsın gözlerin hafiften kısılır kalbin duracakmış gibi yavaş atmaya başlar. Damarlarındaki alyuvarları hissedersin kalbin isyan edercesine bekler her nefeste beynin hayallerini sana yalnız yaşatır o an cehennem dünyadan tatlı gelir kinin, özlemin, sevgin, umutların, hedeflerin, sağlığın ve gururun cehennemden bile daha aşağıdadır. Ama ile cümleye başlarsın devamı gelmez bir nefes daha alır Neden ? dersin devamı gelmez... O an ruhun bedeninden ayrılır ikinizi uzaktan seyreder omuzların düşmüş boynun eğik avuçların terlemiş ensenden kayan ter damlaları ve o lanet olası rüzgarda eser o an filmlerdeki gibi ufaktan bir şarkıda duyarsın ve sonunda susarsın cevap veremezsin yorulmuşsundur eve gidip yatmayı istersin. Annenin sana "Ne oldu oğlum ?" sorusundaki değer bile özlersin. Son an gelir o arkasını döner ve nedense her zaman o an sevdiğinin saçı açıktır ve dönerken o saçları öyle sallanır ki bastığın toprağa bile kin duyarsın. Yavaş yavaş küçülür o köşeyi de döner gözlerden kaybolur. Susarsın gözlerin dalgın dalgın bakar göğüsünde hafif bir ağrı "Bu kadar iyi olmasaydım" derdin sessiz sessiz oysa sen onun için değişmişsin o bunu bilmez ve sevmez o halini oysa sen onun için aldığın parfümleri bile kendin seçmiştin.
Oysa ben biliyordum bu hikayeyi sadece hayal ettim.
söyleyen kişinin birinden karakter olarak farklı olduğunu belirten söz.

(bkz: ben sen değilim)
çünkü ben başka bir insanım.
kendisi gibi düşünmeyenlere saygı göstermeyenlere hatırlatılması gereken söz.
insanları olduğu gibi kabul etmeyen, kendine benzetmeye çalışan birine söylenen söz.
anlıyorum seni.
güncel Önemli Başlıklar