bugün

Bir insana önceden seni hiç sevmezdim ama şimdi gerçekten seviyorum. Eskiden kanlımdın, şimdi canımsın,ciğerimsin demenin klişeleşmiş her an duyulabilecek hali.

(bkz: klise sozler)
erkeklerdeki "güzel kız görünce kasılma" hareketinin sonuçlarındadır.

aslında doğaldır bu, sonuçta ilk entryde bahsedilen "taş hatun"lardan bir tane ister her erkek. ancak ve lâkin her ortamda mümkünatı yoktur.

bu sebeplerden ötürü erkek uygun ortamı yakaladığında dünyanın en sert, cool, zeki erkeğine dönüşür. -tamam belki zekiye dönşülemez ama öyleymiş gibi gözükülür.- ancak bu durum ister istemez bir kasıntılık oluşturur.

erkek cool takılmak adına dünyanın en süper esprisine dahi "haha" diyerek olayı orda noktalayan, sahnede madonna da olsa, marjinal olmak adına "beğenmedim" diyebilen, berbat bir filmden/kitapdan/şarkıdan/oyundan bahsedilse bile sırf hava atılacak kişi beğeniyor diye "süper olum siz bilmionuz" diyebilen birisi olup çıkar.

bunun üzerine tabiki antipatikleşir.

unutulmaması gereken nokta bunun için suçlanmaması gerektiğidir. zira o anda yaptıklarını, beyninin sadece tek yarısını kullanarak yapıyordur, diğer yarısını ise başka yerlere harcamaktadır.

eğer başarıya ulaşılır ise ilerde bu cümleyi duymak yüksek olaslıklıdır.

işin garip kısmı ise kimsenin "ulan madem bana uyuz oldun nşye msn/telefon/etc. verdin bre hatun" deyu sormamasıdır. onun da sebebi hormonlar olsa gerek.
bazen iki dostun birbirlerine ilk itirafları...
genellikle güzel arkadaşlıkların, dostlukların üzerinden aylar hatta yıllar geçtikten sonra sarf edilen/duyulan cümlemsi..
önyargının itiraf cumlesidir.
genelde üzerinden uzun zaman geçmiş ve kankalık seviyesine ulaşmış kişilerin birbirlerine söylemesi muhtemel cümle.insanlara ne kadar önyargıyla baktığımızın bir göstergesi.