bugün

herkesein ortak amacı olan cümledir. amacı en belli cümledir. hani bana cümleni söyle sana boynuzumun boyunu söyleyim gibi birşey. daha çok kızlar söyler bu cümleyi. amaçları kısaca şudur;

- başka bi piç buldum bilomusaannn. senden daha yakışıklı. daha piç. onu sevdim şimdide napalım. şans kime düşerse ona vercem.
(bkz: bsg)

üzgünüm leyla, söylenmek istenen bunun insancası.
amaç asıl amaçla aynıdır; hani bitmesini istiyorum. gözünde yetersiz olan benmişim zannetsin, az hırpalar kendini.
ben seni değil daha iyilerini hakediyorumdur meali.
şöyledir;

''varya geçen bir çocuk gördüm, çok tatlı.. bittim resmen. ama düşündüm ki hayatım da sen varsın. ve seni acil bırakıp o çocuğa gitmeliyim.. hem o da beni sormuş.. arkadaşlarım falan da çok sıcak bakıyor çocuğa, onunla daha çok yakıştırdılar.
yani şekerim anlayacağın, seni yedek kulübesine aldım, gerek olursa çağırırım.. da pek sanmıyorum''
(bkz: klasik bahaneler sözlüğü)
"çünkü ben ahmete verdim" dir altında yatan asıl durum.
"seviştik, tadını aldım, artık gidebilirsin" demektir. *
Senden daha iyisini buldum, artık beni tatmin etmiyorsun demenin daha nazik versiyonu diye düşünülen ama daha çok kalp kıran hali.
Kızdan/erkekten kurtulmaktır.
- ben seni haketmiyorum
+ kimi hakediyosun
- daha iyilerini .
seninle neden birlikte olduğumu aslında en başından bildiğini sanıyordum fakat yanılmışım, sen gerçekten de çok safmışsın ve ben artık senden sıkıldım *
kibarca kişiyi başından savmaktır. Ama etikliği tartışılır. Kibar olayım derken riyakar olursunuz. Zaten karşınızdaki mal değilse bunu kolayca anlar.
haketmedeğini düşünüyosan,bide haketmeyi denesen bu kadar kolay vazgeçeceğine?
ayrılan sevgilliyi avutmak için söylenen sözdür.
(bkz: sen daha iyilerini hakediyorsun)
allah'ım neydi günahım da seninle birlikteyim? seni hak etmiyorum, ayrılalım.
tabii ilk cümle ancak kavgada söylenebilir.