bugün

recep tayyip erdoğan sözü. bu adam çığır açmakta sınır tanımıyor. "ben sana sen demiyorum" derken bile sen diyor aslında. ama sen demiyorum diyor. ya farkında değil yaptığı hatanın. ya da zaten ona inananlar robot gibi herşeye evet dediği için, sorgulamadığı için takmıyor şeyine. komik biri başbakan.
bir başbakanın işini gücünü bırakıp insanlarla uğraşmaya başladığının göstergesidir . bu ülkede işsizlik tavan yapmış her ne kadar halkın %40 ı kabul etmesede fakirlik açlık diz boyu . başbakan ise hala birilerinin üslubuna takılmıştır . güzel bir kaset yapıp kendisine yollanması gerekmektedir .
(bkz: ananı da al git)
(bkz: askerlik yan gelip yatma yeri değildir)
basbakan'in kayseri olagan kongresinde sarf ettigi cumle. denizfeneri davasi ile ilgili gelismeler geri plana alinmaya calisiliyor. sacma sapan tartismalara girilerek ortam degistirilmeye calisiliyor. e tartismanin bi mantigi olmayinca sonu da pek olmuyor. deniz baykal da cok guzel yeme gelmistir.
(bkz: sayın baykal)
olayları özetleyelim;
deniz feneri derneği davasınbda harekete geçti bazı savcılar hele şükür ki bunlar da bunu bildiklerinden bir haftadır her gün olay yaratacak işlere imza atıyorlar ama bu gündem değişikliklerine alışmış halk bunu bir gün sonra unutuyor. bir zamanlar silah olark kullandıkları gündem değişikliği artık akp'nin kendisine zarar vermekte. gerçek gündemi gizleyememekte.

işsizlik paketi açıkladı sayın başbakan ama işsizlerin çoğunun üniversite mezunu olduğunu unutup meslek kazandırma kurslarını falan pakete aldı. ve pakete göre işsizlik çok düşük gösterilmiş ama sadece üniversite mezunlarının yüzde 45'i işsiz!!

işte tüm bu cereyan eden olaylar içinde bizim rte yarın köyden geldim gibi bayat ve iğrenç esprili bir cümle bile kurabilir. normal karşılamak lazım.
biz buna halk dilinde paçaları tutuştu diyoruz.
- sen nasılsınız inşallah?
+ başbakanımızsınız, daha nasıl olalım?
türkiye nin en büyük sorunu.
konu : saçma olmak ne kadar kolay ?
yönetmen : tayipcan .
başrol : kasımpaşalı tayip , deniz baymış.
seni türkçe dersinden gecirene selamlarımı iletiyorum !
"sen abdullah öcalan'a da sayın diyorsun!" diye cevap verilmesi gereken söz.

(bkz: şehitlere kelle terörist başına sayın diyen beyin)
sen bana sen desen de, demesen de olur.
ben sana sen diyeceğim, düşün dur.

(bkz: özdemir asaf)

şiirler en güzel örnekleri verirken, rte yi dinlemenin hiç bir faydası yok.
(bkz: bundan böyle gavura gavur denmeye)*
(bkz: erdal demirkıran)
(bkz: sen şimdi gidecen ya cehennemin dibine git)
türkçe'nin düzgün(!) kullanımına büyük önem(!) veren sayın başbakan'ın yıllar sonra dahi eğlenceli bir gülmece malzemesi olarak kullanılacak büyük bombası.

(bkz: ilahi rte)*
bir başbakan olduğu halde, muhalefete neredeyse hiç sayın dememiş bir rte vecizesi. herkese edepsiz, ahlaksız diye saydıran sayın başbakan sizde edepsiz psiklojisi var demek istiyorum.