bugün

psikopat annelerin çocuklarının dışardayken yaptığı bir yaramazlıktan sonra söyledikleri bir tehdit cümlesidir. eve gidince halini hatrını sormayacağı kesindir, sorular tarih, sanat, edebiyat konularından da gelmeyecektir. ayrıca ilgili anne bu lafı etmeden önce mütamediyen çocuğun bir kabasını almayı ihmal etmez, yaptığı combolarla sübyanın enerji seviyesini yarıya kadar indirir. *
(bkz: street fighter manyağı anne)
(bkz: aryuket aduket dep dep duket combo)
(bkz: düşersen döverim)
(bkz: ben sana düşme demedim mi)
anne tehditlerinden belki de en çok rastlanılanıdır. ben sana evde soracağım demek eve gidince dayağı yedin demektir bunun bir de " baban akşam eve gelince görürsün " versiyonu vardır ki evlerden ırak.
kaç kez duydum bu cümleyi, kaç kez eve girerken ayakkabılarım çıkmasın istedim ayağımdan... kaç kez sana unutturmak için söylediğini, daha sıkı tuttum ellerinden?
neden korktum ki o kadar? sahi neden hep sonraya bıraktın ki söyleyeceklerini?

düşmek kabahat miydi senin gözünde? ya da götürdüğünde misafirliğe, tüm yaşıtlarım zıplarken koltuk üzerinde, benim bir köşede oturmam mıydı olması gereken? içerden bağrışımı duyduğunda koşarak gelmeli miydin yanıma her defasında?

ah kaç kez duydum bu cümleyi... "ben sana sorarım evde"... "çocuk o yapar" diyenlere neden kulak vermedin ki sanki? ben bunu deseydim akıl edip, o vakit onun da hesabını sorar mıydın evde?

parka gittiğimizde neden eve dönüş vaktimizi benim yaptığım bir hareket belirliyordu? düştüysem, niye oturduğun banktan koşarak gelip tutup götürüyordun eve? ne diyordun sahi, dur hatırladım: "doğru eve"... halbuki canım yanmamıştı bile, salıncağa binme sırası bendeydi belki de. önemli miydi ki senin için?

fena bir cümle bu. tehditkar bir o kadar tedirgin eden çocuğu. eve geldiklerinde bir şey demese bile anne, eve gelene kadar yeter çocuğa yaşattığı korku...

kaç kez duydum bu cümleyi, kaç kez eve girerken ayakkabılarım çıkmasın istedim ayağımdan... kaç kez sesimi duyma diye fısıldayarak konuştum, kaç kez düştüğümde gördün mü acaba diye ilk sana baktım?

"sorarım ben sana eve gidince". şimdi ben soruyorum:
"neden hep sonraya bıraktın söyleyeceklerini anne?"
bazı psikotik annelerin çocuğu evde bir köşede kıstırıp blanka gibi elektrik vermeden önce söylediği uyarı cümlesidir. saldırıyı yerden tekmeyle refüze edebilirsiniz. *
(bkz: street fighter ın öğrettikleri)
bu söyleme karsilik annesinden eve gidince birsey sormayacagina(dövmeyecegine) dair söz alan cocuk gördüm.aksi takdirde bu tehdide karsilik olarak eve gitmeme direnci(tehdide karsilik ince bi tehdit) gösteren kivrak zeka.
karı-koca arasında cilveleşme anlamında da kullanılır.
Sokakta kaş gözden anlamayan çocuğa anne tarafından evde sorulacak soru merak konusudur?
Bildiği yerden gelse bari.
Tür: gerilim/korku
imdb: 8.7
Konu: ben sana evde soracağım
Yönetmen/senarist: annem
Bir üst seviyesi için (bkz: akşam baban gelsin görürsün sen)
Anne item'i.