1. 1.
    tarihin en arabesk laflarindan birisi. adam olamazsin dedigi oglu gelmis "bak baba mudur oldum meheheheh" dedikten sonra sahsiyet yoksunu baba, oglunun kendisini gecmis olmasinin ezikligini ortme babinda "ben sana mudur olamazsin demedim, adam olamazsin dedim adaaaam, boyle koyarlar lafiiii, yurrruu" demistir aglamakli. insan olan basariyi alkislar.
    3 ... laz pacino
  2. 2.
    (bkz: çekemeyenler kıskananlar çatlasın)
    1 ... otuzyedibucukekrantv
  3. 3.
    çok sevdiğim umut sarıkaya karikatürüne söyle konu olmuştur:

oğul: bak baba sen bana hadım olamazsın dedin, gittim parayı bastım oldum...
    baba: yevrieeem ben saena hadım olamazsın demedim adam olmzımızı mızımızı...
    oğul: hay sıçayım senin çemçük ağzına. mıyır mıyır ne dediğin anlaşılmıyo be!!
    5 ... lazy pigeon
  4. 4.
    başbakan olamazsın demedim ile devam ettirilebilecek cümle.
    1 -3 ... ucuncayir666
  5. 5.
    (bkz: bir baltaya sap olamamak)
    ... master
  6. 6.
    bir de hikayesi vardır:
    bir adam sürekli olarak çocuğuna "sen adam olamazsın." dermiş. Çocuk nasıl olduysa (derslerine mi çalışmış, napmış bilmiyorum) bir yere vali olmuş. sonra da tahtına kurulmuş. adamlarına: "filanca köyde, falanca isimli bir adam var. onu bana getirin." demiş. adamı getirmiş. adam babasıymış. babasına: "bak gördün mü baba? ben vali oldum buraya." demiş. babası da (kendisini ayağına kadar getirttirmesi sebebiyle)"oğlum, ben sana vali olamazsın demedim ki, ben sana adam olamazsın dedim." demiş. zamanında anneannem anlatmıştı.
    2 ... minti
  7. 7.
    (bkz: baba ben yazar oldum)
    ... notdolllab
  8. 5.
    çoçuğun kendi istediği şeyi yaptığı ve başarız olduğunda teselli vermek yerine büyüklerimizin büyüklük yapmak adınasöylediği rencide edici cümle ..
    5 ... freedom
  9. 6.
    -baba ben adam oldum
    +ben sana adam olamazsin demedim balikadam olamazsin dedim
    -yaa baba bi karar versen diyorum. bu gidisle maymun olup cikacaz
    +ben sana maymun olamazsin demedim...
    -bi sussan diyorum
    6 -1 ... notdolllab
  10. 7.
    - baba bak adam olamazsın demiştin..ama oldum hem de ferrari'ye biniyorum...
    + ben sana adam olamazsın ferrari'ye binemezsin demedim ki...
    - ee ne dedin?
    + medya maymunu olup feraye'ye binemezsin dedim
    - baba sen yine tele vole'mi izledin?
    + tele voleyi kaldırdılar evlat uçan kuş oldu o...
    2 ... tttddd