bugün

bir erol büyükburç önermesi.
...ben erol büyükburç'um" şeklinde devam eden özlü söz.
jüri üyesi olan,erol büyükburç un kullandığı bir sözdür. * *
(bkz: erol büyükburç kim lan)*
-aptal değilim makina mühendisiyim ben. *
(bkz: ben seksi değilim) *
saksı yerine konan her insanın çileden çıktığı an söylediği sözdür. * * *
hiç yerine konmaya karşı çıkan insanın haklı sözleridir. * *
- bana saksi muamelesi yapamazsiniz!
- ama beyefendi siz bitkisel hayattasiniz.
- ne alakasi var ulan zimba gibi gibi hayattayim.
- yahu zimba gibi oldugunuzu görüyoruz ama siz vejetaryan değil misiniz?
- evet ama ne alakasi var.
- et yemeyen adama biz saksi muamalesi yapariz efendi.
- birak bu cem yilmazlik yapmayi.
- siz de roger mooreluk yapmayin beyefendi.
- eh sen kasindin, ac ulan agzini.
- niye acayim ben agzimi.
- birazdan ön disini cekeceğim bana kolaylik olsun diye.
erol büyükburç'un, jürisi olduğu şarkı söylemek lazım yarışmasında kendisine söz vermeyen behzat uygur'a haykırdığı söz.
üzülmesin erol abimiz; gerektiğinde;

(bkz: hepimiz saksıyız)
yoksa ben zurna mıyım he şarkısında da gördüğümüz üzere sanatçılarımızın kendilerini illa da bir nesneye benzetmeleri/benzetmemeleri ile ortaya çıkmış cümle. kusura bakma erol abi seni de ismail yk ile kıyasladım.
en çok bana söz vericeksiniz EN ÇOK BANA şeklinde egonun doruklarına yolculukla devam eden haykırış öbeğinin ilk bölümüdür.
onu diyen bunları da dedi:

(bkz: ben erol büyükburç um)
(bkz: en çok bana söz vereceksiniz)
(bkz: en çok bana)* *
erol büyükburç'un dünyanın gelmiş geçmiş en büyük sanatçılarından biri olması sebebiyle haklı olarak verdiği tepkidir. hadi bir mozart otursa, bir tchaikowski otursa orda saksı muamelesi yapın da bu erol büyükburç yani lütfen!
(bkz: bana saksı muamelesi yapamazsınız)
- bana ne en çok bana soracaksınız!
diye devam eden, orada saksı değil de bitki niyetine tutulduğunu anlayamamış bir sanatçı serzenişi. saksı üzerine oturduğu koltuktur.
zira bu tür yarışmalarda sanatçı bulundurmadaki amaç onların bilgilerinden yaralanıp fikirlerini sormak değil, süs amaçlı bulundurmaktır.
(bkz: en çok bana soracaksınız)
(bkz: #10999200)
saksının, yandan yemiş elvis presley halidir.
-ben saksı değilim... fesleğen mi lan o!.. e yuh artık.
Bir yurtdışına öğrenci gönderen programın yaptığı kamp sırasında tekrar gündeme gelmiştir. 50 ye yakın öğrenci, bir kamp görevlisinin karşısına geçerek, hep bir ağızdan " ben saksı değilim! en çok biz şarkı söyleriz!" diye bağırmıştır. Tabi haliyle orada bulunan herkes gülmekten yerlere yatmıştır.
kendi deyimiyle gelmiş geçmiş en büyük sanatçılardan biri olan ve türk popunu kuran adamın dilimize katmış olduğu yegane deyim. Deyim anlamına gelecek olursak, şamar oğlanı değilim ben, aptal muamelesi yapmayın bana, benide aranıza alın oynatın, beni nüfusunuza geçirin sevin okşayın kucağınıza oturtun gibi anlamlara gelmektedir. "enn çok bana soracaksınız, ennn çok bana" şeklinde devam ettirirseniz tadından yenmez.

(bkz: erol büyükburç)
erol büyükburç gibi megaloman ve patolojik bir tipten beklenen ölçüde şizofrenik bir benzetme..bu arada erol büyükburç-kaddafi benzerliği de dikkat çekiyor..''kaddafinin şarkıcı hali'' desek daha doğru olur..

böyle insanları değil programa dahil etmek, söz bile verilmemelidir bence..
hayrettin, erol büyük burç'un bu repliğini kullanarak şöyle bir kamera şakası yapmıştır.

http://www.youtube.com/watch?v=d6eGG2aV1As