1. 1.
  bilim, termodinamiğin malum 2. yasasına göre der ki: enerji yoktan var edilemez.

  dolayısıyla; varlık ya yaratılmış olmalıdır ya da geçmişten geleceğe sonsuz olmalıdır.

  ve tüm bunlara rağmen bilimin evrenin başlangıcı olan bing bang'i ve 17 milyar yıl sonrasında evrenin sonunun geleceğini söyleyip, kıyameti işaret etmesine rağmen, gerçekleri gösteren bilimi görmezden gelen ateistlerin içerisine düştüğü çelişkidir.
  1 -6 ... yusuf reis
 2. 2.
  kaç kez dedik, bilim bir inanç değildir diye. bu insanlar neresi ile dinliyor acaba.

  bir zırvalık.
  1 -1 ... nevilevile
 3. 3.
  Hiçbir şey yoktan var olamaza inanan bir ateist neden tanrıya inansın peki? Tanrı kendisinin yoktan var olduğunu iddia etmiyor mu? Hiçbir şey yoktan var olamazsa tanrı da olamaz.

  "Ama tanrı enerji mi, madde mi" diyebilirsiniz. E tanrı yoktan var olmuşsa kimse onu var etmemişse tanrı gibi bir varlık var olabiliyorken madde mi var olamayacak kendi kendine.

  Kaldı ki klasik fiziğe göre değil kuantuma göre düşünün. Bilim değişebilir bilgiler sunuyor kuantum fiziği evreni anlama konusunda daha yeterlidir.

  Klasik fizikle evreni yorumlamaya çalışan kişi ilkokul düzeyindedir.

  Sen kütle çekim yasasını bilmiyorsan bigbangı anlayamamışsan kızıla kaymayı ve buna bağlı olarak gelişen evren teorilerini hiç düşünmediysen, kuantum dalgalanmalarından habersizsen, sanal parçacıkları hiç duymadıysan, sicim teorisine hiç göz bile gezdirmediysen...

  ilkokul fiziği sana bunları söyler tabi ki.
  3 -1 ... keyf kahyasi
 4. 4.
  Bilimin yaşamin gizemlerini çözecek tek yöntem olduğu iddiası "inançtir" . bilimsel yöntemle test edilemeyen inanctir üstelik.

  Dolayisiyla bilime inanilir.

  Edit: bilimin temeli metafizik kabullere dayanir. Ornegin fizik kanunlarinin evrenin her yerinde gecerli oldugu kabulu.bunu test etmedik, bilmiyoruz.lakin bilim insanlari bunu dogru kabul edip bilim yapıyor.
  2 -2 ... hubel
 5. 5.
  en önemli noktasının gözden kaçırılmaması gereken entry: termodinamiğin 2. yasasına göre: enerji yoktan var edilemez. evet. 08.03.2019 itibarıyla böyle. buna inanılmıyor böyle olduğu "kabul ediliyor." ama yarın öbür gün bu kabul yanlışlandığı takdirde bilimin tüm kabul istemi tamamen değişip yeniden inşa edilebilir. peki aynı durum din için de söz konusu mudur? din dünyası henüz spermin kaburgalarla karın boşluğu arasında üretildiğini zannediyor, oysa biz testislerde üretildiğini biliyoruz bilim sayesinde. böyle bir ayet var diye henüz bu gerçek bile kabul edilmemişken dinin değişime bu kadar kolay adapte olacağını sanmıyorum.
  1 -1 ... noxeca
 6. 6.
  Saçmasapan bir başlık, ateizm inanç değil bu bir. Yoktan var ettiğini söyleyen tanrı kendisini nasıl yaratmış? Bu iki. Siz termodinamiği çok yanlış anlamışsınız bence tarafsız bir şekilde okuyun tavsiye ederim.
  2 -2 ... dalton atom modeli
 7. 7.
  Bilim bir inanç değil, deneysel metodlarla gerçeği ortaya çıkaran kapsamlı bir paradigmadır.

  inanmak ile ikna olmak farklı şeyler. Bilim ikna edicidir.
  2 ... nothingmust
 8. 8.
  Bilimde kesin bir doğru olmadığını kavrayamayan insanın çelişkisi.

  ÜçBin yıldır dinin kesin tek doğru iddiasıyla düşünme sonucu ortaya çıkan çelişki.
  1 -2 ... gedikpasa